Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Nechci sochu. Klopp neuměl být manažerem, pak se stal nesmrtelným

29. leden 2024
Sdílejte:
Na konci sezony odejdu, šokoval Jürgen Klopp v pátek fotbalový svět. Po téměř devíti letech se jeho příběh v Liverpoolu uzavře. Co ho k překvapivému rozhodnutí vedlo? A proč bude už navždy klubovou legendou? To v komentáři rozebírá Jan Pikous.
Foto: Profimedia

Ta historka stojí za to.

V lednu 2021 skončil Frank Lampard na lavičce Chelsea. Jeho první angažmá v Premier League dopadlo neúspěšně, na špatné výsledky vedení reagovalo bez milosti. Nepomohlo ani to, že je slavný záložník obrovskou klubovou legendou. Po svém vyhazovu pak v ulicích Londýna náhodou potkal Josého Mourinha. Jeho bývalý nadřízený v té době vedl Tottenham.

„Řekl mi, že teprve teď jsem opravdový trenér. Proč? Protože mě vyhodili,“ usmíval se později Lampard, když veselou příhodu vyprávěl médiím. Na slovech charismatického Portugalce bylo dost pravdy – každý trenér, i ten nejúspěšnější, je v kterékoliv chvíli více či méně vzdálen vlastnímu vyhazovu. Ve fotbale se zkrátka hraje na výsledky. Pokud je nemáte, nebo se proti vám otočí kabina, jdete. Vždy je jednodušší vyhodit jednoho chlapíka než deset fotbalistů.

I proto známe jen málo koučů, kterým se tahle nepříjemná skutečnost vyhnula. Odcházejí vždy dobrovolně, z vlastní vůle. Jürgen Klopp je jedním z nich. Sedm a půl roku strávil na lavičce Mohuče, kompletních sedm sezon pak zažil v Dortmundu. V anglickém Liverpoolu je v angažmá od roku 2015, v říjnu oslavil osm let od nástupu. Deváté výročí už nepřijde. Na konci aktuální sezony německý kouč Anfield opustí.

Pauza, nebo konec

„Dochází mi energie. Jsem vyčerpaný. Vím, že bych tuhle práci nemohl dělat pořád dokola,“ uvedl v rozhovoru pro klubová média. A zároveň předem vyvrátil veškeré spekulace, které v následujících hodinách a dnech stejně zasypaly internet. Žádná Barcelona, Bayern, Real Madrid ani německý národní tým. Kloppova slova zazvonila jasně – příští rok nebudu trénovat nikde. A možná taky už nikdy.

Související články

Mají teď na víc? Projděte si nejlepší výsledky všech účastníků Eura

Od nováčka po trojnásobné šampiony. Taková směsice zemí se účastní Eura 2024 v Německu. Ve fotogalerii se ke každé dozvíte její dosavadní maximum.

Cesta na Euro

Hotovo, Priske odchází. Změnil Spartu i ligu a ze zranitelných slušňáků udělal mistry

Brian Priske opouští Spartu a jde trénovat Feyenoord Rotterdam. Na Letné se z něj stala novodobá legenda, i když na začátku nebyl daleko od vyhazovu. Novým trenérem Sparty je Lars Friis.

Sparta
Aktualizováno

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.