E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Nechci sochu. Klopp neuměl být manažerem, pak se stal nesmrtelným

29. leden 2024
Sdílejte:
Na konci sezony odejdu, šokoval Jürgen Klopp v pátek fotbalový svět. Po téměř devíti letech se jeho příběh v Liverpoolu uzavře. Co ho k překvapivému rozhodnutí vedlo? A proč bude už navždy klubovou legendou? To v komentáři rozebírá Jan Pikous.
Foto: Profimedia

Ta historka stojí za to.

V lednu 2021 skončil Frank Lampard na lavičce Chelsea. Jeho první angažmá v Premier League dopadlo neúspěšně, na špatné výsledky vedení reagovalo bez milosti. Nepomohlo ani to, že je slavný záložník obrovskou klubovou legendou. Po svém vyhazovu pak v ulicích Londýna náhodou potkal Josého Mourinha. Jeho bývalý nadřízený v té době vedl Tottenham.

„Řekl mi, že teprve teď jsem opravdový trenér. Proč? Protože mě vyhodili,“ usmíval se později Lampard, když veselou příhodu vyprávěl médiím. Na slovech charismatického Portugalce bylo dost pravdy – každý trenér, i ten nejúspěšnější, je v kterékoliv chvíli více či méně vzdálen vlastnímu vyhazovu. Ve fotbale se zkrátka hraje na výsledky. Pokud je nemáte, nebo se proti vám otočí kabina, jdete. Vždy je jednodušší vyhodit jednoho chlapíka než deset fotbalistů.

I proto známe jen málo koučů, kterým se tahle nepříjemná skutečnost vyhnula. Odcházejí vždy dobrovolně, z vlastní vůle. Jürgen Klopp je jedním z nich. Sedm a půl roku strávil na lavičce Mohuče, kompletních sedm sezon pak zažil v Dortmundu. V anglickém Liverpoolu je v angažmá od roku 2015, v říjnu oslavil osm let od nástupu. Deváté výročí už nepřijde. Na konci aktuální sezony německý kouč Anfield opustí.

Pauza, nebo konec

„Dochází mi energie. Jsem vyčerpaný. Vím, že bych tuhle práci nemohl dělat pořád dokola,“ uvedl v rozhovoru pro klubová média. A zároveň předem vyvrátil veškeré spekulace, které v následujících hodinách a dnech stejně zasypaly internet. Žádná Barcelona, Bayern, Real Madrid ani německý národní tým. Kloppova slova zazvonila jasně – příští rok nebudu trénovat nikde. A možná taky už nikdy.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.