Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Navštivte San Siro. Je to lepší než Premier League

04. září 2023
Sdílejte:
Obrovský stadion s jedinečnou konstrukcí. Domov dvou z nejslavnějších evropských klubů. A také stánek, jenž stárne a tiká mu čas. O tom, v čem má milánské San Siro své kouzlo a proč mu učaroval italský fotbal, píše přímo z místa autor Football Clubu Jan Pikous.
Legendární místo na legendárním stadionu.Foto: Profimedia

Někdy v létě roku 2022 ta zpráva prolétla médii. San Siro se bude bourat. Stadion, který je přes sedmdesát let společným domovem Interu a AC Milán, už bude svému účelu sloužit jen do jara 2026. Pak se tam uskuteční zahájení zimní olympiády a následně půjde k zemi.

To bych se tam měl zajet podívat, pomyslel jsem si. Z fotbalové Evropy jsem už kus viděl, na Stadio Guiseppe Meazza, jak zní oficiální a interisty používaný název, jsem však dosud nebyl. A nenavštívit jeden z nejikoničtějších stánků celé sportovní historie by byla škoda.

Tím spíš, že jednomu z milánských celků vlastně docela přeju.

Související články

Kdo v Česku urve titul? A co bude největší zklamání sezony?

Zahrává si Slavia přestupovou politikou s ohněm? Má Sparta dostatečně silný kádr na Ligu mistrů? Co lize přinesou noví hlavní trenéři? A které mladé hráče se vyplatí sledovat? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídají ve dvouapůlhodinové podcastové náloži fotbaloví analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček.

Podcast

Video: Liga i pro mladé. Líbí se vám nová znělka?

První liga má novou identitu, nové barvy, nové jméno a také novou znělku. Na sítích zatím sklidila spíš kritiku. Jak to vidíte vy?

Zábava

Pyrotechnikou proti modernímu fotbalu. Proč je pro ultras tak důležitá?

Pyro není zločin. To je dlouhodobé přání aktivních fanoušků. I když zatím proti zákonům je, na stadionech se objevuje a třeba slávistická představení z Tribuny Sever pravidelně oblétají svět a sklízí potlesk. Jak se z téhle schizofrenní situace dostat? A proč je pyrotechnika pro některé fanoušky tak zásadní?

Přímák
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.