Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Navštivte San Siro. Je to lepší než Premier League

04. září 2023
Sdílejte:
Obrovský stadion s jedinečnou konstrukcí. Domov dvou z nejslavnějších evropských klubů. A také stánek, jenž stárne a tiká mu čas. O tom, v čem má milánské San Siro své kouzlo a proč mu učaroval italský fotbal, píše přímo z místa autor Football Clubu Jan Pikous.
Legendární místo na legendárním stadionu.Foto: Profimedia

Někdy v létě roku 2022 ta zpráva prolétla médii. San Siro se bude bourat. Stadion, který je přes sedmdesát let společným domovem Interu a AC Milán, už bude svému účelu sloužit jen do jara 2026. Pak se tam uskuteční zahájení zimní olympiády a následně půjde k zemi.

To bych se tam měl zajet podívat, pomyslel jsem si. Z fotbalové Evropy jsem už kus viděl, na Stadio Guiseppe Meazza, jak zní oficiální a interisty používaný název, jsem však dosud nebyl. A nenavštívit jeden z nejikoničtějších stánků celé sportovní historie by byla škoda.

Tím spíš, že jednomu z milánských celků vlastně docela přeju.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.