Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Navštivte San Siro. Je to lepší než Premier League

04. září 2023
Sdílejte:
Obrovský stadion s jedinečnou konstrukcí. Domov dvou z nejslavnějších evropských klubů. A také stánek, jenž stárne a tiká mu čas. O tom, v čem má milánské San Siro své kouzlo a proč mu učaroval italský fotbal, píše přímo z místa autor Football Clubu Jan Pikous.
Legendární místo na legendárním stadionu.Foto: Profimedia

Někdy v létě roku 2022 ta zpráva prolétla médii. San Siro se bude bourat. Stadion, který je přes sedmdesát let společným domovem Interu a AC Milán, už bude svému účelu sloužit jen do jara 2026. Pak se tam uskuteční zahájení zimní olympiády a následně půjde k zemi.

To bych se tam měl zajet podívat, pomyslel jsem si. Z fotbalové Evropy jsem už kus viděl, na Stadio Guiseppe Meazza, jak zní oficiální a interisty používaný název, jsem však dosud nebyl. A nenavštívit jeden z nejikoničtějších stánků celé sportovní historie by byla škoda.

Tím spíš, že jednomu z milánských celků vlastně docela přeju.

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.