Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Naštvaný De Bruyne a alibistický Oliver. Anglický šlágr pod lupou

11. březen 2024
Sto minut výborné kopané, kontroverzní momenty i zajímavé situace. Šlágr víkendu na Anfieldu mezi Liverpoolem a Manchesterem City skončil remízou a oba týmy jsou si v tabulce dál nablízku. Měla se v samém závěru utkání pískat penalta? A co plichta znamená v boji o titul? To rozebírá nový text ze série Albion.
Penalta? Nebyla.Foto: Profimedia

Osm let nesmiřitelných soubojů. Osm let skvělého fotbalu a vyšponované, leč stále férové rivality. V neděli se výběry Jürgena Kloppa a Pepa Guardioly utkaly naposledy, alespoň na půdě Premier League. A zase to stálo za to.

V pátečním podcastu, který jsme s Ondřejem Tůmou natáčeli, jsem tipoval výsledek šlágru kola 0:0 či 1:1, což se mi nakonec vyplnilo. I přes obligátní remízu a jen dvě vstřelené branky šlo ale o velký divácký zážitek. Šance na obou stranách, vyhrocené momenty v obou poločasech a především – neskutečná herní intenzita.

Aby oba týmy vydržely hrát víc než devadesát minut v takovém tempu, bez většího polevení nebo „odpočinkových“ pasáží, je opravdu hodné obdivu. „Škoda, že se tahle éra chýlí ke konci,“ posteskl si redaktor The Athletic se zaměřením na Liverpool Simon Hughes. „Nejsem si jistý, jestli nám nějaká dvojice trenérů v minulosti nabídla takovou kvalitu. A nebo zda nějaká v budoucnu ještě nabídne,“ zamyslel se.

V komentářích se samozřejmě setkal s nevolí lidí, kteří preferují historické střety Alexe Fergusona s Arsénem Wengerem. Hughes se nicméně v odpovědí bránil, že jakkoliv si obou pánů váží, souboje Guardioly s německým protějškem jsou co do fotbalu kvalitnější. Má samozřejmě pravdu.

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.