Osm let nesmiřitelných soubojů. Osm let skvělého fotbalu a vyšponované, leč stále férové rivality. V neděli se výběry Jürgena Kloppa a Pepa Guardioly utkaly naposledy, alespoň na půdě Premier League. A zase to stálo za to.
V pátečním podcastu, který jsme s Ondřejem Tůmou natáčeli, jsem tipoval výsledek šlágru kola 0:0 či 1:1, což se mi nakonec vyplnilo. I přes obligátní remízu a jen dvě vstřelené branky šlo ale o velký divácký zážitek. Šance na obou stranách, vyhrocené momenty v obou poločasech a především – neskutečná herní intenzita.
Aby oba týmy vydržely hrát víc než devadesát minut v takovém tempu, bez většího polevení nebo „odpočinkových“ pasáží, je opravdu hodné obdivu. „Škoda, že se tahle éra chýlí ke konci,“ posteskl si redaktor The Athletic se zaměřením na Liverpool Simon Hughes. „Nejsem si jistý, jestli nám nějaká dvojice trenérů v minulosti nabídla takovou kvalitu. A nebo zda nějaká v budoucnu ještě nabídne,“ zamyslel se.
V komentářích se samozřejmě setkal s nevolí lidí, kteří preferují historické střety Alexe Fergusona s Arsénem Wengerem. Hughes se nicméně v odpovědí bránil, že jakkoliv si obou pánů váží, souboje Guardioly s německým protějškem jsou co do fotbalu kvalitnější. Má samozřejmě pravdu.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!