Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

19. červen 2024
Sdílejte:
Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.
Portugalská radost ze zasloužené výhry.Foto: Profimedia

Dlouho očekávaný vstupní zápas do bojů Eura 2024 mají čeští fotbalisté za sebou. Favorizovaným Portugalcům podlehli 1:2, když soupeř dokončil obrat skóre v 92. minutě utkání.

Co si z úterního, deštěm skrápěného lipského večera vlastně vzít a odnést? Interpretačních možností se nabízí víc, stačí vybrat si dle gusta.

„Sahali po bodu, eh, to je taková škoda, že se nerozhodný výsledek posledního hvizdu nedočkal, chybělo tak maličko!“ řeknou asi mnozí. Akcentují, že českému výběru stačilo přečkat bez úhony už jen relativně malý časový úsek, zvící pár minutek nastavení.

Tato linie úvah je může dovést až k závěru, že Čechům vlastně chyběla jen kapka štěstí.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Jakkoli tento pohled na věc nikomu neupírám, dovolím si nyní zformulovat hypotézu zcela odlišnou.

Ne, tohle nebyla smůla. Ba právě naopak: extrémní štěstí, které na ukazateli skóre fixovalo lichotivý výsledek tentokrát až pohádkově dlouho. Mnozí už dokonce svůdné tendenci oné pohádky o kouzelných bodech, dosažitelných českým chasníkům, ať se děje, co se děje, začali podléhat.

Kdo z nás si někdy nenasadil brýle mámení, že ano. Jenže nevidět přes ně ani gigantický výkonnostní rozdíl, se kterým se týmy Česka a Portugalska v lipské konfrontaci v úterý odprezentovaly, to už tentokrát odpovídalo opuštění kontur reálného světa, lhostejno, zda na koštěti, či na palubě vesmírného korábu plného ufonů.

Že budou Portugalci silnější, se samozřejmě čekalo. Počítali s tím fanoušci, novináři, bookmakeři i samotná česká výprava na Euru 2024. Leč realita s olbřímím, giganticky mobydickálním výkonnostním schodem mezi oběma týmy, šla hodně za rámec všech očekávání. A mě osobně, přiznávám, přímo vyděsila.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.