Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Messi v PSG neběhal. Narguet a Touma o francouzském fotbalu

09. červen 2023
Sdílejte:
Hegemonie PSG, Neymar a Messi na pranýři, famózní úspěch Racingu Lens, ekonomická situace tradičních klubů i zúžení počtu týmů v lize. Guillaume Narguet a Štěpán Touma vyprávějí aktuální příběhy francouzského fotbalu.
Hosté 22. dílu FC podcastu: Štěpán Touma a Guillaume NarguetFoto: Tomáš Cetkovský

Francouzská fotbalová Ligue 1 zůstává v Česku v posledních letech ve stínu sledovanějších příslušníků z kategorie nejlepších evropských lig. Mezi hlavní důvody patří absence českých fotbalistů v nejvyšší francouzské lize nebo chybějící rovnoměrné rozložení sil v boji o titul. Hegemonie PSG už zkrátka diváky nebaví.

Navíc už je to třicet let, co některý z francouzských klubů naposledy ovládl nejprestižnější evropskou soutěž, dnes známou jako Ligu mistrů. Přesto se podcast Football Clubu právě na fotbal v zemi vicemistrů světa zaměřil.

S publicisty a autory Football Clubu, Guillamem NarguetemŠtěpánem Toumou, vám přiblížíme například zrod mašiny na tituly PSG, která ale po aktuálním ročníku přichází o řadu hvězd v čele s Messim. Řeč přijde i na francouzského fénixe z Racingu Lens, který po letech bídy povstal a překvapivě pronikl mezi absolutní špičku ligy.

Jaká jsou specifika fanouškovské základny ve Francii, jaký pohádkový příběh neznámého trenéra přinesl uplynulý ročník Ligue 1 nebo kde se zrodil pád slavného Girondins Bordeaux? To vše se dozvíte v novém díle našeho Football Club podcastu. Přejeme příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

1:22 – cesta hostů podcastu k francouzskému fotbalu

3:31 – atmosféra na fotbalových stadionech ve Francii

6:11 – Lionel Messi a Neymar vs. fanoušci PSG

13:57 – pozice Kyliana Mbappého

17:25 – katarští vlastníci PSG a jejich investice

20:35 – česká stopa v Ligue 1 a úspěch Racingu Lens

25:26 – ekonomická situace tradičních francouzských klubů

31:24 – zklamání Olympique Lyon

33:40 – zázračný trenér Remeše Will Still

37:40 – zúžení počtu účastníků ve francouzské lize

43:38 – pád Girondins Bordeaux

FC podcasty najdete na:

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s