Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Messi v PSG neběhal. Narguet a Touma o francouzském fotbalu

09. červen 2023
Sdílejte:
Hegemonie PSG, Neymar a Messi na pranýři, famózní úspěch Racingu Lens, ekonomická situace tradičních klubů i zúžení počtu týmů v lize. Guillaume Narguet a Štěpán Touma vyprávějí aktuální příběhy francouzského fotbalu.
Hosté 22. dílu FC podcastu: Štěpán Touma a Guillaume NarguetFoto: Tomáš Cetkovský

Francouzská fotbalová Ligue 1 zůstává v Česku v posledních letech ve stínu sledovanějších příslušníků z kategorie nejlepších evropských lig. Mezi hlavní důvody patří absence českých fotbalistů v nejvyšší francouzské lize nebo chybějící rovnoměrné rozložení sil v boji o titul. Hegemonie PSG už zkrátka diváky nebaví.

Navíc už je to třicet let, co některý z francouzských klubů naposledy ovládl nejprestižnější evropskou soutěž, dnes známou jako Ligu mistrů. Přesto se podcast Football Clubu právě na fotbal v zemi vicemistrů světa zaměřil.

S publicisty a autory Football Clubu, Guillamem NarguetemŠtěpánem Toumou, vám přiblížíme například zrod mašiny na tituly PSG, která ale po aktuálním ročníku přichází o řadu hvězd v čele s Messim. Řeč přijde i na francouzského fénixe z Racingu Lens, který po letech bídy povstal a překvapivě pronikl mezi absolutní špičku ligy.

Jaká jsou specifika fanouškovské základny ve Francii, jaký pohádkový příběh neznámého trenéra přinesl uplynulý ročník Ligue 1 nebo kde se zrodil pád slavného Girondins Bordeaux? To vše se dozvíte v novém díle našeho Football Club podcastu. Přejeme příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

1:22 – cesta hostů podcastu k francouzskému fotbalu

3:31 – atmosféra na fotbalových stadionech ve Francii

6:11 – Lionel Messi a Neymar vs. fanoušci PSG

13:57 – pozice Kyliana Mbappého

17:25 – katarští vlastníci PSG a jejich investice

20:35 – česká stopa v Ligue 1 a úspěch Racingu Lens

25:26 – ekonomická situace tradičních francouzských klubů

31:24 – zklamání Olympique Lyon

33:40 – zázračný trenér Remeše Will Still

37:40 – zúžení počtu účastníků ve francouzské lize

43:38 – pád Girondins Bordeaux

FC podcasty najdete na:

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s