Koupit předplatné webu

Z Ligy mistrů na hranu krachu. Bordeaux je ve třetí lize a nemusí to být konečná

11. červenec 2022
Sdílejte:
Klub, kde se v poslední době trenéři mění podobně rychle jako majitelé, je nad propastí. Nově má Bordeaux potvrzeno, že kvůli finančním potížím padá hned o dvě patra níž. Ve třetí lize může přijít krach a ještě hlubší propad. Současný majitel by tak k záhubě přivedl během několika měsíců dva kluby.
Černý dým na znamení špatného konce odpálili fanoušci Bordeaux poté, co klub sestoupil.Foto: Profimedia

Jste hanbou naší 140leté historie, stálo na transparentu, který se během květnového utkání Bordeaux – Lorient objevil na tribuně stadionu Matmut Atlantique. Pro Girondins to byl poslední domácí zápas sezony, všichni přítomní ale dobře věděli, že je to také poslední domácí zápas v Ligue 1 na hodně dlouhou dobu. Jeden z nejslavnějších francouzských klubů nezvládl zoufalý boj o záchranu a po 31 letech přišel o místo mezi elitou.

Šest ligových titulů, čtyři triumfy v Coupe de France, pravidelné účasti v pohárové Evropě a v kádru hráči jako Bixente Lizarazu, Zinédine Zidane, Sylvain Wiltord nebo Yoann Gourcuff. Historie Girondins de Bordeaux, jež se táhne od roku 1881, je plná úspěchů, na které jsou na jihozápadě Francie právem hrdí. Posledních několik let ale bude v příběhu klubu navždy zapsáno jako smutná kapitola, která právě vrcholí pádem do třetí ligy a nejistou budoucností s majitelem, který nedávno pohřbil belgický Mouscron.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.