Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Z Ligy mistrů na hranu krachu. Bordeaux je ve třetí lize a nemusí to být konečná

11. červenec 2022
Sdílejte:
Klub, kde se v poslední době trenéři mění podobně rychle jako majitelé, je nad propastí. Nově má Bordeaux potvrzeno, že kvůli finančním potížím padá hned o dvě patra níž. Ve třetí lize může přijít krach a ještě hlubší propad. Současný majitel by tak k záhubě přivedl během několika měsíců dva kluby.
Černý dým na znamení špatného konce odpálili fanoušci Bordeaux poté, co klub sestoupil.Foto: Profimedia

Jste hanbou naší 140leté historie, stálo na transparentu, který se během květnového utkání Bordeaux – Lorient objevil na tribuně stadionu Matmut Atlantique. Pro Girondins to byl poslední domácí zápas sezony, všichni přítomní ale dobře věděli, že je to také poslední domácí zápas v Ligue 1 na hodně dlouhou dobu. Jeden z nejslavnějších francouzských klubů nezvládl zoufalý boj o záchranu a po 31 letech přišel o místo mezi elitou.

Šest ligových titulů, čtyři triumfy v Coupe de France, pravidelné účasti v pohárové Evropě a v kádru hráči jako Bixente Lizarazu, Zinédine Zidane, Sylvain Wiltord nebo Yoann Gourcuff. Historie Girondins de Bordeaux, jež se táhne od roku 1881, je plná úspěchů, na které jsou na jihozápadě Francie právem hrdí. Posledních několik let ale bude v příběhu klubu navždy zapsáno jako smutná kapitola, která právě vrcholí pádem do třetí ligy a nejistou budoucností s majitelem, který nedávno pohřbil belgický Mouscron.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.