Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Z druhé ligy až do Ligy mistrů. Lens sahá po největším úspěchu od Šmicerovy éry

04. květen 2023
Sdílejte:
Ani Monaco, ani Lyon, ani Nice. Největším vyzyvatelem PSG je letos společně s Marseille podceňovaný Racing Club de Lens, klub z malého města na severu. Na kontě má jediný mistrovský titul a ještě tři roky zpátky hrál Ligue 2. Možná nejlépe vedený klub ve Francii píše výjimečný příběh.
Hvězdy Racingu: kapitán Seko Fofana a útočník Loïs Openda.Foto: Profimedia

Je to pár týdnů zpět, co PSG doma porazilo Racing Lens 3:1 a zvýšilo svůj náskok na čele Ligue 1. Hosté bojovali statečně, kvůli červené kartě z 19. minuty to ale měli těžké a Parc des Princes mohl po závěrečném hvizdu slavit očekávanou výhru. Ujal se toho především zraněný stoper Presnel Kimpembe. S mikrofonem v ruce a spoluhráči po boku dokulhal před pařížský kotel a začal zpívat. „Mais qu’est ce qui s’est passé? On les a chicotés!“ znělo stadionem. Zhruba přeloženo: “Co se to stalo? Vypráskali jsme je!”

Byla to očividná snaha přisypat soupeři sůl do ran. Tento chorál totiž ve Francii proslavili právě hráči Lens, kteří s ním na domácí půdě tradičně slaví všechny výhry. Před plnými tribunami Stade Bollaert-Delelis už ho letos předzpívávali kapitán Seko Fofana, hvězdný útočník Loïs Openda nebo sám trenér Franck Haise. Teď stáli v Paříži na hřišti a poslouchali, jak na známou melodii slaví soupeř. Hráči Racingu to ale vzali s nadhledem. Když se novináři zeptali Fofany, co říká na Kimpembeho oslavu, jen se pousmál: „PSG zpívalo chorál, který není jejich, je náš. Báli se nás. A to znamená hodně.“

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.