Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Kudy do Evropy? Přehled kvalifikací pro čtyři české pohárové vyslance

29. květen 2023
Sdílejte:
Nadstavba české ligy skončila a kromě jiného je tak už jasné, které týmy z ní se pokusí v létě přes předkola evropských pohárů dostat do základních skupin. Tím by si zajistily minimálně celý podzim v Evropě a prémie v řádech nejméně desítek milionů korun. Tady je stručný souhrn pro jednotlivé kluby.
Ilustrační snímek.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sparta je českým mistrem a zahraje si 3. předkolo Ligy mistrů, kde bude nenasazená. Mezi nejsilnější soupeře, které může potkat, patří Dinamo Záhřeb, FC Kodaň nebo Galatasaray. Sparta má už na startu jistou nejhůře skupinu Evropské konferenční ligy (kdyby neuspěla ve 3. předkole Ligy mistrů ani v play-off o Evropskou ligu).

Slavia bude jako vítěz českého poháru hrát 3. předkolo Evropské ligy. V této soutěži se neprovozuje nasazování dle koeficientu, Slavia se ve 3. předkole Evropské ligy jistě utká s jedním z poražených z nemistrovské části 2. předkola Ligy mistrů. Tam budou hrát zřejmě například vicemistři Belgie, Ukrajiny, Řecka a Švýcarska. Situace je tu otevřená nejen ohledně týmů, které na těchto pozicích ve svých ligách skončí, ale také v tom, kdo vyhraje Evropskou ligu (finále AS Řím – Sevilla) a Evropskou konferenční ligu (finále Fiorentina – West Ham) a kam se tito vítězové kvalifikují z vlastní ligy. Slavia každopádně nemá jistou základní skupinu a musí alespoň jedno předkolo vyhrát.

Viktoria Plzeň jde ze třetího místa ligy do 2. předkola Evropské konferenční ligy, kde bude nasazená. Její koeficient by měl stačit pro nasazení i v dalších dvou předkolech. Pro postup do skupiny musí Plzeň projít třemi předkoly v řadě bez zaváhání.

Posledním českým pohárovým účastníkem je tým Bohemians, který začne stejně jako Plzeň ve 2. předkole konferenční ligy a pro postup do skupiny musí třikrát v řadě postoupit. Při losování budou klokani téměř jistě nenasazení.


Zdroj informací: specializovaný twitterový účet FC Koeficient


Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s