Pravidla FIFA, která postupně začnou platit i v českém prostředí, omezí počet hráčů na hostováních v rámci jedné sezony na maximálně tři mezi dvěma kluby a celkově pak na šest poslaných z jednoho klubu hostovat do různých klubů a platit to bude i z druhé strany – kluby budou moct mít v jedné sezoně maximálně šest vypůjčených hráčů ve svém kádru. Toto pravidlo se netýká mladých hráčů do 21 let (včetně).
Tuhle finální verzi pravidel mají jednotlivé národní asociace zavést nejpozději od sezony 2025/26. Česká Ligová fotbalová asociace (LFA) má v plánu zavést od příštího ročníku první část pravidla, tedy omezit na maximálně tři hráče počet hostování mezi konkrétními dvěma kluby, zbytek pravidla (šest hráčů celkem) pak bude platit až od startu další sezony (2025/26).
FIFA avizuje na svých webových stránkách, že cílem tohoto omezení je rozvoj mladých hráčů, prosazování soutěživosti a rovněž zabránění hromadění hráčů v největších klubech.
Jak jsou na tom z hlediska hostování české kluby a jak je chystaná regulace zasáhne, je hlavním tématem tohoto článku. Zdrojem dat je web Transfermarkt.com a jedná se o data aktuální pro jarní část sezony 2022/23.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
