Pravidla FIFA, která postupně začnou platit i v českém prostředí, omezí počet hráčů na hostováních v rámci jedné sezony na maximálně tři mezi dvěma kluby a celkově pak na šest poslaných z jednoho klubu hostovat do různých klubů a platit to bude i z druhé strany – kluby budou moct mít v jedné sezoně maximálně šest vypůjčených hráčů ve svém kádru. Toto pravidlo se netýká mladých hráčů do 21 let (včetně).
Tuhle finální verzi pravidel mají jednotlivé národní asociace zavést nejpozději od sezony 2025/26. Česká Ligová fotbalová asociace (LFA) má v plánu zavést od příštího ročníku první část pravidla, tedy omezit na maximálně tři hráče počet hostování mezi konkrétními dvěma kluby, zbytek pravidla (šest hráčů celkem) pak bude platit až od startu další sezony (2025/26).
FIFA avizuje na svých webových stránkách, že cílem tohoto omezení je rozvoj mladých hráčů, prosazování soutěživosti a rovněž zabránění hromadění hráčů v největších klubech.
Jak jsou na tom z hlediska hostování české kluby a jak je chystaná regulace zasáhne, je hlavním tématem tohoto článku. Zdrojem dat je web Transfermarkt.com a jedná se o data aktuální pro jarní část sezony 2022/23.
Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.
Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.
Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
