E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

01. červen 2023
Sdílejte:
Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.
Nové logo i vizuální identita v jedné z praktických aplikací na zasedací místnosti.Foto: FC Hradec Králové

Klub z Hradce Králové se chystá na návrat domů. Po dvou sezonách v boleslavském azylu si konečně zahraje první ligu na novém stadionu. Vedení klubu počítá, že k tomu dojde od třetího kola příští ligové sezony, tedy od prvního srpnového víkendu.

Klub už začal s prodejem permanentních vstupenek, které vyjdou na celou sezonu 2023/24 na 3800 korun (podélné tribuny), 3000 korun (ochozy v zatáčkách stadionu) a 2400 korun (tribuny za bránou). Věrní fanoušci hradeckého klubu, kteří mají permanentku z aktuální sezony z Mladé Boleslavi, mají 1000 korun slevu.

Pro srovnání: Baník Ostrava už také zahájil prodej permanentek na příští sezonu a na vítkovický stadion je lze pořídit za 2100 až 2900 korun. A třeba Sparta na končící mistrovskou sezonu prodávala permanentky novým zájemcům za 2600 až 3900 korun.

„Může se zdát, že jedinou změnou je nový stadion. Tím to ale rozhodně končit nesmí. Budeme moderní, budeme vidět, budeme slyšet. Máme jedinečnou příležitost se pevně zařadit mezi velké fotbalové kluby České republiky. Je jen na nás, jak tuto příležitost využijeme,“ burcuje hradecký klub fanoušky. A dodává: „Votroci, tohle je náš nový začátek. Votroci povstaňte!“

Hradecký klub se zároveň pochlubil novou vizuální identitou i inovovaným logem, ze kterého byl vypuštěný původní text. „Snažili jsme se vytvořit moderní motivy, které budou neodmyslitelně patřit k hradeckému fotbalu a které budou spjaty s naším městem. Doufáme, že se Vám nová identita líbí stejně jako nám, Votroci!“ říká Aleš Havel, marketingový ředitel FC Hradec Králové.

Mimochodem, víte, proč se hradeckým říká Votroci? Nemá to nic společného s otroky, ale s polštinou. Votrok je zhrubělý výraz pro kluka, chlapce, vysvětluje text na hradeckém webu a dodává, proč se zrovna tento výraz uchytil pro hradecké fotbalisty.

Související články

Chelsea pod drobnohledem. Abramovič byl nejlepší majitel, říkají Pikous a Minha

Proč to v Chelsea nefunguje? V čem se lišili poslední dva majitelé? A pod kterým trenérem hrála v tomto miléniu nejlepší fotbal? Sportovní novináři a experti na Premier League Jan Pikous a Martin Minha rozebírají minulost, současnost i budoucnost slavného londýnského klubu.

Podcast

Komentář: Český fotbal pro fanoušky aneb nejde jen o plot v Edenu

Zástupce Slavie pokračuje v debatě o plotech v sektorech hostů na fotbalových stadionech v Česku. Co klub požaduje a jak toho chce dosáhnout? Se zákonodárci a zástupci policie by se prý měla otevřít i diskuze o policejních opatřeních na fotbale a možnostech používání pyrotechniky.

Fanoušci

Video: Parádní oslava! Lingr a Hancko vystřelili Feyenoordu finále

Československé duo hájící barvy Feyenoordu Rotterdam mělo svůj den. V semifinále nizozemského poháru dali oba hráči, kteří se ještě nedávno proháněli po trávnících ve Fortuna lize, každý po gólu a otočili průběh zápasu s Groningenem.

Feyenoord
Popup se zavře za 8s