Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Legendární lob. Tenhle krasavec má dnes 27 let

23. červen 2023
Sdílejte:
Připomeňte si záblesk fotbalové geniality z 53. minuty čtvrtfinálového zápasu na Euru 96. A jak na něj vzpomíná přímo Karel Poborský?
Je tam, ten byl!Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

V roce 1996 přesně v tento den Česko pokračovalo v senzační jízdě na anglickém euru. Ve skupině za sebou nechalo Itálii a Rusko a ani proti Portugalsku ve čtvrtfinále výběru trenéra Dušana Uhrina moc lidí nevěřilo.

Jenže ten tým měl plno skvělých fotbalistů a jednoho geniálního. Karel Poborský dal jediný gól zápasu a to takový, na který se nedá zapomenout. Takhle na něj nedávno vzpomínal v rozhovoru se Sportem:

  • „Chvilku jsem měl strach, že to branku přeskočí. Protože míč vylétl opravdu extrémně vysoko, a kdyby neskočil skoro na lajnu, měl velkou šanci, že branku přeskočí. Naštěstí to dobře dopadlo.“
  • „Balon na trávě nepatrně nadskočil a v podstatě to nebylo kopnuté, ale hozené. Proto míč rychle spadl dolů. Byl to absolutně netypický kop. Ale vzhledem k tomu, že se míč přede mnou v poslední chvíli nadzvedl, dopadlo to takhle.“
  • „Brankář Baía byl extrémně venku. Nevím, co tam dělal. Možná nečekal, že dojde k zakončení. Celá situace totiž byla náhodná. Míč se mnohokrát odrazil, nebyl to ani žádný rychlý protiútok. Ale brankář byl extrémně vpředu.“
  • „Nebyl jsem úplně velký střelec. Buď jsem dával góly z dorážek, nebo jsem střílel spíš technické góly. Rozhodně jsem nebyl silový střelec. Takže pár lobů jsem dal. Ale tenhle vyšel nadstandardně hezky.“

Související články

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga

Nechci být sprostý, vůbec to nechápu. Liga očima trenérů

Zatímco trenér Dynama nechápal, co jeho hráči při debaklu v Plzni dělali, Brian Priske neměl po jasné výhře nad Jabloncem moc co říct. Jeho Sparta je dál první, Slavia ale také dál vyhrává. Jak osmnácté ligové kolo viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s