Nejprve v pondělí uplynulo 19 let od bitvy Česko – Nizozemsko na Euru 2004. Byl to druhý zápas ve skupině a Češi už za sebou měli jeden obrat, když v prvním zápase prohrávali s Lotyšskem 1:0, ale dokázali vyhrát 2:1.
19. června 2004 pak přišlo utkání, které i oficiální twitterový účet Eura 2024 vyhlásil za jedno z největších v historii mistrovství Evropy.
Češi po 19 minutách prohrávali 0:2, ale pak se začali dít věci. A to nešlo jen o góly, třeba pumelice Pavla Nedvěda ve druhém poločase, která skončila na břevně, může směle kandidovat na titul nejhezčího gólu, který měl padnout, ale o centimetry to nevyšlo.
Pokochejte se…
A do zlatého fondu historie evropského šampionátu patří i možná nejslavnější penalta. Když ji někdo dloubne do prostředka brány je to pro všechny na světě Panenka. A to i když ji zahrají takoví velikáni jako z nedávné doby Francesco Totti nebo Cristiano Ronaldo.
Antonín Panenka si patent na tenhle typ penalty zapsal 20. června 1976 v Bělehradě. Byla to navíc rozhodující penalta finále proti Západnímu Německu a Panenka stylově využil možnost, kterou mu předchozím neproměněným pokutovým kopem nabídl Uli Hoeneß.
Československo bralo titul mistrů Evropy a pro něj i nástupnické Česko je to jediný dosud získaný titul.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?