Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Trpišovský dostane ve Slavii smlouvu na další dva roky, potvrdil Tvrdík

10. březen 2023
Sdílejte:
Slavia trenérskému týmu uplatní opci, která je ve smlouvě z roku 2020.
Foto: SK Slavia Praha

Od konce prosince 2017 je Jindřich Trpišovský trenérem pražské Slavie. A pokud vše půjde podle plánu Jaroslava Tvrdíka, předsedy představenstva pražského klubu, pak Trpišovský a jeho trenérský tým ve Slavii budou minimálně do konce sezony 2024/25.

Tvrdík na Twitteru uvedl, že Slavia uplatní opci na prodloužení smluv současného trenérského týmu. Trpišovský a spol. uzavřeli s vedením klubu v létě 2020 kontrakt na tři roky (tedy do léta 2023) s následnou oboustrannou dvouletou opcí. Tu tedy Slavia uplatní.

„Chceme bojovat o titul, pohár a UEFA soutěže,“ uvedl k tomu Tvrdík.

Prodloužení opce se čekalo. „Jindřich Trpišovský je v současnosti bezkonkurenčně nejlepším trenérem v Česku. Byť jde o smlouvu tři plus dva, já ji beru jako pětiletou. Jindra je nejen kouč, ale i úspěšný manažer a jeden ze symbolů klubu,“ říkal Tvrdík v srpnu 2020.

„Dlouhodobá smlouva je v Česku neobvyklá, ale inspirujeme se velkými kluby jako třeba Liverpoolem s Jürgenem Kloppem,“ dodal tehdy.

Slavia pod vedením Trpišovského získala tři české tituly a také třikrát vyhrála český pohár. Jednou si zahrála základní skupinu Ligy mistrů, byla ve čtvrtfinále Evropské ligy i Evropské konferenční ligy.


Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s