Sparťané, v Edenu vás sežereme. Tvrdík hecuje před derby

Aktualizováno
19. září 2023
Sdílejte:
Ligu čeká vrchol podzimu. Do Edenu v neděli dorazí Sparta. A už teď je kolem 308. derby pořádně rušno.
Jaroslav Tvrdík má dobrou náladu. Ilustrační snímek.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

V neděli od 18 hodin se hraje první derby pražských S v této sezoně a největším hecířem před ním je zatím slávistický šéf Jaroslav Tvrdík.

Na sociální síti X (bývalý Twitter) uvedl: „Mám tu čest stát v čele Slavie více než sedm let. Takový zájem o fotbal jsem však nezažil. A to ani ve slávistických zápasech v Lize mistrů. Derby je tentokrát absolutní vrchol letošního roku. Je to součást příběhu, který píšeme ve snaze povznést český fotbal společně s týmy v LFA. Ale jedna věc se nezmění - Sparťané, sežereme Vás v Edenu zaživa! DERBY je NAŠE!“

Reakce od sparťanských fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat: „Spláchneme ten váš cirkus i s klaunama už v prvním poločase. Eden bude hořet,“ zněla jedna z nich. A právě na ni Tvrdík znovu přilil olej do ohně: „Neberte to osobně, chceme se všichni bavit. Fotbal je show a tento týden je derby. Jako vrchní klaun Vám slibuji, že v našem Museu možná najdete i Vaše artefakty a lístky pro hosty dáme se slevou. Jo, Eden bude hořet,“ reagoval slávistický šéf pobaveně. Celá věc je o to pozoruhodnější, že je možné, že zmíněnými artefakty ve slávistickém muzeu Tvrdík myslí vlajky nebo bubny, které podle deníku Sport měli slávističtí fanoušci těm sparťanským vzít během nedávné násilné potyčky.

Pražská S jdou do vzájemného souboje po povedeném začátku sezony. Oba největší české kluby mají po osmi kolech ligy sedm výher a jednu remízu, kterou si Sparta připsala v Teplicích a Slavia v Jablonci. Třetí Olomouc má čtyřbodový odstup, čtvrtá Plzeň šestibodový, ale má odložený zápas v Mladé Boleslavi k dobru.

Má nedělní derby favorita, aspoň mírného? „Podle mě tentokrát favorita určit nelze,“ říká Jakub Podaný, expert O2 TV. „U Sparty je vidět velmi výrazný posun za poslední rok, realizační tým trenéra Briana Priskeho už dokázal hráčům dostat své požadavky pod kůži. Zápasy teď mají mnohem víc pod kontrolou, hra je o dost organizovanější, hráči vědí, co od sebe mají čekat. Navíc má Sparta ohromnou sílu vepředu, kde je velmi efektivní. Slavia má pod trenérem Trpišovským propsané systémové věci už mnohem déle a nedělní derby tak vidím velmi vyrovnaně. Bude hodně záležet na tom, jak kdo do zápasu vstoupí,“ dodává bývalý ligový hráč, který kromě jiného kopal i za Spartu.

„Jediný otazník mám nad rozestavením Slavie – jestli půjdou takříkajíc chlap na chlapa v rozestavení 3-4-3, nebo se pokusí přečíslit střed a Spartu tím překvapit. Myslím si, že by Slavia mohla hrát i na tři středové záložníky, aby tam získala převahu. Když bude mít Slavia vepředu v tomhle případě dva útočníky, tak tři sparťanští stopeři nebudou mít moc šanci vystupovat na slávistickou desítku, na toho kreativního záložníka a Slavia by ve středu pole měla jednoho hráče navíc. Ale jsem hrozně zvědavý, jak to bude nakonec vypadat, budou to šachy. Oba týmy jsou ve velké formě, dělí se o první místo a věřím, že to bude dobrý zápas hlavně o fotbale, který nás bude bavit,“ pokračuje Podaný.

Zápas se bude hrát před skvělou diváckou kulisou, když Slavia už před týdnem oznámila, že je vyprodáno a do prodeje průběžně půjdou jen jednotky kusů vstupenek, pokud je do prodeje vrátí držitelé permanentek, kteří na derby nedorazí. A velký zápas ligu čeká i o týden později, kdy v 10. kole na Letnou v sobotu dorazí Plzeň.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu