Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Takový hráč se v Česku nevidí. Rozebrali jsme Birmančeviće na šroubky

15. září 2023
Sdílejte:
Veljko Birmančević patří k výjimečným hráčům české ligy. Vysvětlíme vám, proč Sparta takového hráče hledala, v čem má složitou roli a jak by jeho nesporných kvalit měli na Letné co nejlépe využít.
Veljko Birmančević v zápase v Liberci.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Srbský křídelník přišel do Sparty vyplnit nesmírně náročnou pozici. V létě odešel ostrostřelec Tomáš Čvančara a trenér Brian Priske musel řešit několik problémů najednou. Chyběla mu nejen dostatečná (a hlavně hotová) kvalita, kterou by zaplnil díru na pravém křídle, ale také potenciální náhrada za Lukáše Haraslína nalevo. A v neposlední řadě rovněž někdo, kdo by přinesl do útočné linie víc kreativity.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.