Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Takový hráč se v Česku nevidí. Rozebrali jsme Birmančeviće na šroubky

15. září 2023
Sdílejte:
Veljko Birmančević patří k výjimečným hráčům české ligy. Vysvětlíme vám, proč Sparta takového hráče hledala, v čem má složitou roli a jak by jeho nesporných kvalit měli na Letné co nejlépe využít.
Veljko Birmančević v zápase v Liberci.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Srbský křídelník přišel do Sparty vyplnit nesmírně náročnou pozici. V létě odešel ostrostřelec Tomáš Čvančara a trenér Brian Priske musel řešit několik problémů najednou. Chyběla mu nejen dostatečná (a hlavně hotová) kvalita, kterou by zaplnil díru na pravém křídle, ale také potenciální náhrada za Lukáše Haraslína nalevo. A v neposlední řadě rovněž někdo, kdo by přinesl do útočné linie víc kreativity.

Související články

Zažijte fotbal jinak. Další event Football Clubu je tady!

Football Club pořádá další společenskou akci, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Co má s fotbalem společného architektura, muzika, investice nebo pohádky? Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht vás přesvědčí, že mnohem víc, než byste si možná mysleli. Bude se také promítat film o fotbalové kultuře v různých koutech světa a nebude chybět ani raut.

Zábava

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.