Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Takový hráč se v Česku nevidí. Rozebrali jsme Birmančeviće na šroubky

15. září 2023
Sdílejte:
Veljko Birmančević patří k výjimečným hráčům české ligy. Vysvětlíme vám, proč Sparta takového hráče hledala, v čem má složitou roli a jak by jeho nesporných kvalit měli na Letné co nejlépe využít.
Veljko Birmančević v zápase v Liberci.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Srbský křídelník přišel do Sparty vyplnit nesmírně náročnou pozici. V létě odešel ostrostřelec Tomáš Čvančara a trenér Brian Priske musel řešit několik problémů najednou. Chyběla mu nejen dostatečná (a hlavně hotová) kvalita, kterou by zaplnil díru na pravém křídle, ale také potenciální náhrada za Lukáše Haraslína nalevo. A v neposlední řadě rovněž někdo, kdo by přinesl do útočné linie víc kreativity.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.