Užij si MS naplno se Zajícem v Americe!

Přihlaste se, nebo zaplatíte 50 tisíc. Slavia jde po „vrhačích kelímků“

Aktualizováno
21. březen 2024
Sdílejte:
Slavii hrozí za nevhodné chování některých fanoušků v domácím zápase s AC Milán vysoká pokuta od UEFA. Fanoušky, kteří za to mohou, klub vyzývá k doznání a vykoupení se veřejnou prací. Jinak Slavia hrozí těžkými tresty podle návštěvního řádu.
Foto: SK Slavia Praha

Kelímky někteří slávističtí fanoušci házeli na hrací plochu poté, co byl v průběhu prvního poločasu vyloučen kapitán Tomáš Holeš. Už v prvním zápase v Miláně Slavia hrála dlouho o deseti.

„Vynucené přerušení utkání, zřejmě vysoké sankce od UEFA a ostuda pro celou Slavii. Takový je výsledek chování některých jedinců na domácím zápase proti AC Milán, kteří se rozhodli vyřešit svoji momentální frustraci vhozením vratného nápojového kelímku nebo i jiných předmětů na hrací plochu,“ píše Slavia ve zprávě na klubovém webu.

Slavia je v podmínce za prohřešky ve skupinové fázi Evropské ligy a v aktuálně probíhajícím disciplinárním řízení ji od UEFA hrozí kromě vysoké finanční pokuty také uzavření celého stadionu nebo některých jeho částí na další domácí zápas evropských pohárů.

„Přestože chápeme, že bylo utkání v mnoha směrech emočně vyhrocené, toto chování je neomluvitelné a neslučuje se s filozofií klubu, kterému v konečném důsledku jen a pouze škodí. Pevně věříme, že dotyční svého přečinu litovali ihned po jeho uskutečnění. Především z tohoto důvodu jsme se rozhodli jim dát možnost chování v rozporu s návštěvním řádem Edenu odčinit,“ píše Slavia.

Všichni, kteří vhodili kelímek nebo jiný předmět na hrací plochu, se mohou do pondělí 25. března 2024 přihlásit na e-mail [email protected] a svůj přečin si odpracovat cestou veřejných prací pro klub.

„V případě neohlášení svého přečinu budou ti, které klub ztotožní, potrestáni v souladu s návštěvním řádem Fortuna Areny – Edenu finanční pokutou ve výši až 50 000 korun a zákazem vstupu na fotbalová utkání ve Fortuna Areně – Edenu v délce trvání až dvou let,“ varuje Slavia.

Klub věří, že možnost nápravy svého chování využijí všichni provinilci a k těm, kteří svoji chybu nepřiznají, slibuje být Slavia nekompromisní.

„Zároveň bychom chtěli poděkovat těm, kteří se na domácích i venkovních zápasech chovají tak, aby klub podpořili, ne poškodili. Díky této drtivé většině patříte k nejlepším fanouškům u nás!“ končí Slavia své sdělení.

„Za tři hodiny se přihlásilo ke své odpovědnosti za nezvládnuté emoce, které vyústily v porušení Návštěvního řádu Fortuna Areny 14 fanoušků. Není to univerzální projekt, kterým budeme odpouštět každý přečin. Byl to však zapas, ve kterém lze nalézt polehčující okolnosti. I v trestním řádu lze nalézt řadu podobných mechanismů. Pomohou klubu svojí prací odčinit škodu, která mu jejich chováním vznikne. Respektuji a vážím si převzetí spoluodpovědnosti i povinnosti podílet se na následcích. A věřím, že to již nikdy nezopakuji,“ uvedl po vydání výzvy Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie na sociální síti X.

Související články

Podcast

Koubek musí z kola ven! V čem Česko na MS nejvíc selhalo?

Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.

Cesta do Ameriky

Zázrak z Atlantiku. Malé Kapverdy udělaly velký skok hned za Španělsko a jdou na Messiho

Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.

Kvíz

Kvíz: Nippon, Misr, Hrvatska. Znáte skutečná jména zemí z mistrovství světa?

Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?

Popup se zavře za 8s