Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

01. březen 2024
Sdílejte:
První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.
„Člověk přemýšlí, co mohlo být, ale zároveň musí být vděčný za to, co je. Nic nevrátím, nezměním.“ Lukáš Provod na ilustračním obrázku z jedné z předzápasových tiskových konferencích.Foto: Radek Vebr / Mafra / Profimedia

Už je to skoro pět let, co jste s Dynamem České Budějovice postoupil do první ligy. O pár měsíců později už jste hrál za Slavii v Lize mistrů. Jak byste celou pětiletku charakterizoval?

Extrémní změny a extrémní posun, bohužel přerušený vážným zraněním kolene. Jsou tam pozitivní i negativní highlighty, skvělé úspěchy se Slavií, bohužel ale i to zranění a dlouhý návrat. Ten byl nakonec úspěšný, celé to ale trvalo déle, než jsem si představoval. V osobním životě pak jen pozitiva – dodělal jsem školu, s partnerkou jsme se vzali, usadili v Praze, teď čekáme miminko. Tam jsem jen spokojený.

U toho zranění se musíme zastavit. V květnu 2021 jste byl jedním z nejlepších hráčů ligy, mluvilo se o přestupu do top zahraniční soutěže. Na blížícím se Euru jste mohl být v základní sestavě. Přišel ale zápas v Olomouci a najednou rok bez fotbalu. Jak jste to zvládal?

Upřímně, těžko. Neuměl jsem si představit, že by se mi něco takového stalo. Myslel jsem, že fyzicky a fyziologicky jsem na tom dobře. Psychicky to bylo těžké, byl jsem zavřený v posilovně, dělal jsem maximum, abych se vrátil co nejdřív. Pak ale přišly různé komplikace, kdy už to vypadalo nadějně, pak se ale něco stalo a vrátilo mě to v progresu o měsíc zpátky.

Obecně mi pauza změnila náhled na fotbal. Do té doby jsem vše viděl růžově, jednoduše. Když budu hodně trénovat, bude se mi dařit. Najednou se během vteřiny všechno změní, nikdo vám ani nevysvětlí, proč se to stalo. A skoro rok nemůžete hrát fotbal. Teď si daleko víc užívám každý moment v kabině, každou chvíli na hřišti.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.