Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Druhá liga

Druhá liga se v Česku momentálně hraje pod názvem Fortuna národní liga. Stejně jako první ligu ji hraje 16 klubů. První tým postupuje přímo do první ligy, další dva hrají baráž o postup s patnáctým a čtrnáctým tým první ligy. Poslední dva týmy sestupují do třetí ligy.

Ligová výplatnice: Hráči si běžně vydělávají sto tisíc měsíčně, prozradil funkcionář

Kolik si vydělá průměrný fotbalista v první lize? S jakým rozpočtem jde hrát o udržení? A jak odskočená je od Fortuna ligy polská Ekstraklasa? To vše prozradil Jan Staněk z Dukly, která slaví postup mezi českou elitu

Peníze

Tady vás uvidí všichni agenti. Šéf Žižkova o lákadlech pro mladé hráče i nových penězích od LFA

Viktoria Žižkov už zase nežije jen z minulosti. Zbavila se dluhů a ráda na svém stadionku uvítá ty, co se nevejdou na Spartu či na Slavii. Fungování tradičního klubu jsme rozebrali se spolumajitelem a předsedou představenstva Milanem Richterem.

O stupínek níž

Jak si užít zápasy o sestup? Přiblížíme vám kouzlo napínavých záchranářských soubojů

Už dlouho nebyl finiš Fortuna ligy tak napínavý i ve spodních patrech tabulky. Zůstane Černý Petr nakonec Karviné, Zlínu nebo Českým Budějovicím? Anebo se do boje o prvoligovou existenci můžou namočit i Pardubice a Jablonec? Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček rozebírají, na co se v zápasech o život můžete těšit.

Podcast

Brněnská otočka. Zbrojovku má Zábranský, Svoreň i Bartoněk už promluvili

Pavel Svoreň to nebude. Novým většinovým vlastníkem Zbrojovky Brno se překvapivě stane bývalý hokejista a majitel Komety Libor Zábranský.

Brno
Aktualizováno

Rada částečně uspěl s odvoláním, dostal nižší trest

Za nadávku s rasistickým podtextem bude trenér Dukly stát nakonec tři měsíce, rozhodla odvolací komise.

Zprávy

Šance využita. Fotbalová liga změní jméno, kluby si výrazně polepší

Generálním partnerem profesionálního fotbalu se od příští sezony stává sázková společnost Chance. Vystřídá Fortunu. První i druhá liga změní jméno, kluby zbohatnou. Ukážeme vám, o kolik.

Peníze

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga

Brno plánuje stadion až pro 25 tisíc lidí. Hotový by mohl být do 10 let

V Brně se dál připravuje stavba moderní fotbalové arény. Přestože zatím probíhají „neviditelné“ úkony především právního charakteru, začíná být jasněji o velikosti arény či délce stavby.

Zprávy

Jurásek a mnohé další ligové hvězdičky dozrávají ve Vlašimi. Co platí Slavia a co štika druhé ligy?

Sníme o první lize, říká ve velkém rozhovoru Jan Jícha, sportovní ředitel aktuálně čtvrtého týmu druhé ligy. Do detailu s ním probíráme spolupráci Vlašimi se Slavií a dostane se i na trenéra Martina Hyského. Dozvíte se také, s jakým rozpočtem ve Vlašimi druhou ligu dělají.

O stupínek níž

Lídr druhé ligy bez trenéra. Rada dostal dlouhý trest za rasistickou urážku

Disciplinární komise potrestala trenéra pražské Dukly Petra Radu za rasistické pokřiky směrem k brněnské lavičce zákazem výkonu všech funkcí na osm měsíců a peněžitou pokutou ve výši 80 tisíc korun. Rada se odvolá.

Zprávy
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s