Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Druhá liga

Druhá liga se v Česku momentálně hraje pod názvem Fortuna národní liga. Stejně jako první ligu ji hraje 16 klubů. První tým postupuje přímo do první ligy, další dva hrají baráž o postup s patnáctým a čtrnáctým tým první ligy. Poslední dva týmy sestupují do třetí ligy.

Půl miliardy pryč a Pauknerovi stále čekají, kdy jim Dukla přinese radost

Pátým rokem se snaží vrátit do první ligy. Nedaří se to, i když mají v zádech miliardáře Petra Pauknera a jeden z nejvyšších rozpočtů v druhé lize. Teď půjdou do jara z druhého místa a s nadějí na velký úspěch v poháru. Dukla má na čase uspět, možnosti se totiž zužují, říká šéf klubu Bohumil Paukner.

O stupínek níž

Finský sparťan Sparv: Bájné specifikum české kabiny? To tady nevidím

Z kapitána Finska je kouč mladých sparťanů, který myslí na Bundesligu. Tim Sparv vypráví, čím ho český fotbal šokoval, s kým z hráčů si vyměňuje knihy a jak se klub za Briana Priskeho otevřel. Mluví také o svých obavách o světový fotbal pod vlivem zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Ve prospěch tamních dělníků se hodně angažoval a jel je i osobně navštívit.

Rozhovor

Tři hráči na bytě. Vyškovský šéf odhaluje, jak s africkou legií útočí na první ligu

Zatímco jinde z toho byl bolehlav, ve Vyškově zahraniční majitelé píší jiný příběh. Poslední tři roky je u toho na pozici generálního manažera Zbyněk Zbořil. V rozhovoru vysvětluje, jak se to povedlo, jak konkrétně vypadá spolupráce s „bratrským“ CD Leganés, který aktuálně vede druhou španělskou ligu, i co znamená čerstvá změna v majetkové struktuře klubu.

Rozhovor

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy
Aktualizováno

Video: Kapitán frajer z druhé ligy. Mohl jít do šance, zakopl míč

„Fotbal za poslední dobu občas dostane nějakou tu facku a myslím si, že tohle je jedna z možností, jak mu vrátit tu správnou tvář,“ ocenil fair play akci varnsdorfského kapitána vyškovský trenér.

Zábava

Nový majitel Brna: odhalil rozpočet a do pěti let chce Zbrojovku ve skupině o titul

Zbrojovka v pondělí rozehraje druhou ligu, už teď ale hlásí zásadní posílení. Klub kupuje místní investiční skupina s miliardovým obratem.

Brno

Startuje druhá liga. Hyský se chystá na Brno

Už dnes startuje nový ročník druhé ligy. Úřadující vicemistr z Vyškova se hned v prvním kole utká s Příbramí, která naposledy obsadila v soutěži třetí místo a stejně jako MFK si (neúspěšně) zahrála baráž o první ligu. Brno zahájí pouť za vytouženým návratem mezi elitu duelem s Vlašimí.

Zprávy

Páska od Bořila nebo Vepřeka. Aukce nabízí jedinečný suvenýr

Unikátní fotbalový suvenýr si teď můžete pořídit v charitativní on-line aukci, která běží do konce července.

Zprávy

Případ Jurásek: Ze zlomeného hráče se během pár let stala hvězda

V létě 2020 ho Zbrojovka Brno nechala odejít zadarmo do Prostějova. David Jurásek byl zlomený. Teď jde hrát do Benfiky a Jindřich Trpišovský mu věští brzký posun ještě výš, klidně do Premier League. Tenhle příběh je fascinující.

Přestupy

Vstával ve tři ráno a nosil prádlo. Slávista vypráví o zkušenostech z druhé ligy

Jak vypadá život druholigového fotbalisty? Vypráví slávistický brankář Jan Sirotník, který poslední půlrok strávil na hostování ve Varnsdorfu.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s