E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Pohled z kamery na těle rozhodčího: Vavrova prasárna, dva góly a naštvaný Dán v přáteláku Sparty

23. leden 2024
Sdílejte:
Sparta si po roce opět vyzkoušela zápas s kamerou na těle aktérů přímo na hřišti. S bodycam odřídili zápas rozhodčí Szikszay a Volf. A k vidění toho bylo hodně.
Červená karta pro Denise Vavra v přátelském utkání Sparta vs FC Kodaň.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Loni v lednu si Sparta úspěšně zaexperimentovala, když v generálce na ligu proti Norimberku připevnila kameru na hruď záložníka Lukáše Haraslína a dopřála tak fanouškům neobvyklý pohled na dění přímo hřišti. Jejich zážitek u obrazovek byl navíc umocněn tím, že letenský křídelník s číslem 22 vstřelil v zápase povedený gól.

Po roce se na Letné konalo repete ve spolupráci s technologickým partnerem klubu ČSOB a televizní stanicí O2 TV Sport. Tentokrát v přátelském utkání s FC Kodaň, která Spartu v létě paradoxně vyřadila v předkole Ligy mistrů, kde ji v únoru v osmifinále čeká Manchester City.

S kamerou na těle v sobotu odpoledne pobíhali sudí. Neobvyklé zpestření zápasu čekalo na hlavního rozhodčího Ladislava Szikszaye a jeho asistenta Michala Volfa. Důležitá role nakonec opět připadla i na Lukáše Haraslína, který by si to ale určitě rád odpustil. V 26. minutě zápasu ho u postranní čáry přejel obránce Kodaně Denis Vavro. Ten svého kolegu ze slovenské reprezentace vůbec nešetřil. Vážnějšímu zranění zabránilo jen to, že k zákroku nedošlo na Haraslínovu stojnou nohu.

Na víc jak pětiminutovém videu si můžete kromě Vavrovy prasárny a následné strkanice prohlédnout i oba góly letenských, vzájemnou komunikaci rozhodčích a také některé průpovídky hráčů. Po konci zápasu pak neopomněl vyčinit rozhodčímu trenér dánského celku, kterému se nelíbilo, že jeho svěřenci museli sehrát většinu přátelského zápasu o deseti. Stěžovat si však měl spíš u svého obránce Vavra. 

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s