Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Nový Ďolíček? Šéf klokanů odhalil plány na rekonstrukci za půl miliardy

03. duben 2024
Sdílejte:
Rodina Jakubowiczova dál pokračuje v přípravě rozsáhlé rekonstrukce ikonického Ďolíčku, kterou je připravena uhradit ze svého. Teď ředitel klubu odhalil konkrétní plány, jak by rekonstrukce měla probíhat.
Kotel v Ďolíčku.Foto: Jiří Hovorka

Od města chtějí majitelé vršovického klubu jediné – dostatečně dlouhou nájemní smlouvu. „Abychom si tady odbydleli tu investici, kterou plánujeme udělat. Počítám, že by to nemělo být kratší než 50 až 60 let,“ řekl pro podcast Kudy běží zajíc ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Městský stadion Ďolíček, původně Dannerův stadion, stojí v Praze-Vršovicích. Jeho výstavba u Botiče byla dokončena roku 1932. Jde jednoduše o jeden z nejsymboličtějších stánků českého fotbalu. V současnosti ale městem vlastněná aréna zoufale nedostačuje požadavkům moderní doby.

„Není to naše a nikdy to nebude. Ekonomicky to vůbec nedává smysl, ale zase, jestli chceme, aby Bohemka dál existovala a mohla fungovat, mohla hrát první ligu, tak je to nezbytný krok,“ pokračoval Jakubowicz ve vysvětlování plánů na velkou rekonstrukci Ďolíčku.

Ta by měla proběhnout ve třech etapách. Díky tomu by mělo být možné, aby klokani zůstali ve svém domově a nemuseli hledat azyl. Začátek prací je prozatím plánován na rok 2026. Hotovo by mělo být do tří let. Přesně na takovou dobu je totiž možné dostat od Ligové fotbalové asociace výjimku.

V první etapě by mělo dojít ke stržení tribuny, kde je nyní domácí „kotel“ a jejímu posunutí o zhruba 10 metrů. „Chceme, aby střed hlavní tribuny byl opět na skutečném středu hřiště,“ vysvětlil Jakubowicz v podcastu Kudy běží zajíc.

Kotel se má podle něj, i kvůli lepší akustice, dočkat zastřešení. Následovat by měla úprava současné hlavní tribuny a prostoru kolem ní, vč. náměstíčka, které by se mělo schovat „pod zem“. Další práce pak budou na protilehlé tribuně.

„Ta protější tribuna, kterou plánujeme, tak by se měla vyrovnat Bombonere (stadion Boky Juniors – poznámka redakce). Měla by být v balkónovém stylu,“ pokračoval Jakubowicz.

V tuto chvíli nicméně plány rekonstrukce nepočítají s celkovým uzavřením stadionu. Hotové by mělo být tzv. účko. Tribuna směrem k ulici Vršovická (kde jezdí tramvaje) v plánu prací není. Majitel Bohemians doufá, že na jejím dobudování se případně domluví s městem.

Jakubowicz odhaduje, že náklady budou mezi 500 až 600 miliony Kč. Pro srovnání: nový stadion v Hradci Králové vyšel na téměř 800 milionů korun a v Pardubicích za menší ligový stánek něj zaplatili zhruba 410 milionů korun.

Měly by být na stadionu i skyboxy? Existuje varianta, že by Bohemians odkoupili celý stadion i s pozemky od města? I o tom byla diskuze v podcastu Kudy běží zajíc.


Text, který jste právě dočetli, původně vyšel na webu Stadiony.blog.

Související články

Český sport jde s dobou a digitalizuje. Platformu EOS používá už 500 klubů

Přibývá sportovních klubů, které se při správě veškeré agendy spoléhají na moderní technologie a digitalizaci. Výjimkou není ani amatérský fotbal. Funkcionářům i členům oddílu totiž zbyde víc času na sport samotný.

Tiskové zprávy

Žádný návrat do Bayernu. Nagelsmann prodloužil u německého nároďáku

Julian Nagelsmann se po Euru do Bayernu nevrátí, jak se o tom v poslední době hojně spekulovalo. Místo toho šestatřicetiletý trenér prodloužil smlouvu jako kouč národního týmu. A to až do roku 2026, do příštího MS.

Cesta na Euro

Zlomí Kane prokletí? A má k triumfu v Lize mistrů blíž Mbappé, nebo Bellingham?

Liga mistrů během čtvrtfinálových bojů znovu ukázala své kouzlo. Je Bayern v menší krizi, než píší média? Bylo vystoupení Realu ostudou, nebo účel světil prostředky? A kdo má nejlíp nakročeno k celkovému triumfu? Vše o vrcholné fázi prestižní soutěže rozebírá nový díl FC podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s