Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Z nouze krása. Argentinský pohled na chrám Boky Juniors

07. červenec 2023
Sdílejte:
Vypadá prý jako otevřená krabička s bonbony. Na těchhle cukrátkách si ale kdekdo vylámal zuby. Místní vědí, že jsou tvrdá, ale i nekonečně sladká. Na svoji La Bomboneru nedají dopustit.
La Bombonera, stadion klubu Boca JuniorsFoto: Profimedia

Jihoamerické fotbalové koloseum. Poutní chrám v Buenos Aires, ke kterému proudí fanoušci ze všech koutů světa.

To je La Bombonera, stadion klubu Boca Juniors, kde si milovník kopané může dopřát jeden z nejlepších fotbalových zážitků vůbec. A jeden z mála stadionů, po jehož návštěvě baží nejen turisti, ale i největší fotbalové hvězdy světa. Moct si tak na něm zahrát!

Snili a sní o něm hráči jako Sergio Ramos, Erling Haaland, Gary Lineker, Gennaro Gattuso, Davor Šuker, Ronaldo nebo Christo Stoičkov – kouzlu La Bombonery se nedá odolat. Nevšední tvar stadionu a hlavně představa, že se ocitnete v aréně, která se otřásá silou ultras Boca Juniors, rozhodně plní všechna kritéria pro jedinečnou a neopakovatelnou sportovní zkušenost.

La Bombonera je nejen dominantou města, ale i svatostánkem, katedrálou náboženstvím los xeneizes neboli Janovanů, kteří sem přišli z Itálie a způsobili v jihoamerické kopané velký třesk.

Nejde ale jen o její mystickou moc. Abyste pochopili La Bomboneru, musíte nejdřív pochopit čtvrť, která ji obklopuje.

Doma budeš

La Boca se nachází hned vedle buenosaireského přístavu. Pro přistěhovalce hledající lepší úděl v Americe bylo přirozené usadit se hned tady. Koncem 19. století patřila Argentina mezi pět nejsilnějších ekonomik na světě a přijímala na svém rozlehlém území nejen Italy, ale i Španěly a lidi mnoha dalších národností, kteří sem přicházeli v touze vymanit se z chudoby a začít nový život.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.