Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Z nouze krása. Argentinský pohled na chrám Boky Juniors

07. červenec 2023
Sdílejte:
Vypadá prý jako otevřená krabička s bonbony. Na těchhle cukrátkách si ale kdekdo vylámal zuby. Místní vědí, že jsou tvrdá, ale i nekonečně sladká. Na svoji La Bomboneru nedají dopustit.
La Bombonera, stadion klubu Boca JuniorsFoto: Profimedia

Jihoamerické fotbalové koloseum. Poutní chrám v Buenos Aires, ke kterému proudí fanoušci ze všech koutů světa.

To je La Bombonera, stadion klubu Boca Juniors, kde si milovník kopané může dopřát jeden z nejlepších fotbalových zážitků vůbec. A jeden z mála stadionů, po jehož návštěvě baží nejen turisti, ale i největší fotbalové hvězdy světa. Moct si tak na něm zahrát!

Snili a sní o něm hráči jako Sergio Ramos, Erling Haaland, Gary Lineker, Gennaro Gattuso, Davor Šuker, Ronaldo nebo Christo Stoičkov – kouzlu La Bombonery se nedá odolat. Nevšední tvar stadionu a hlavně představa, že se ocitnete v aréně, která se otřásá silou ultras Boca Juniors, rozhodně plní všechna kritéria pro jedinečnou a neopakovatelnou sportovní zkušenost.

La Bombonera je nejen dominantou města, ale i svatostánkem, katedrálou náboženstvím los xeneizes neboli Janovanů, kteří sem přišli z Itálie a způsobili v jihoamerické kopané velký třesk.

Nejde ale jen o její mystickou moc. Abyste pochopili La Bomboneru, musíte nejdřív pochopit čtvrť, která ji obklopuje.

Doma budeš

La Boca se nachází hned vedle buenosaireského přístavu. Pro přistěhovalce hledající lepší úděl v Americe bylo přirozené usadit se hned tady. Koncem 19. století patřila Argentina mezi pět nejsilnějších ekonomik na světě a přijímala na svém rozlehlém území nejen Italy, ale i Španěly a lidi mnoha dalších národností, kteří sem přicházeli v touze vymanit se z chudoby a začít nový život.

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.