Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Martin Mazur

Argentinský fotbalový novinář žijící v Buenos Aires, ale často k vidění i v Miláně. Devatenáct let působil jako zástupce šéfredaktora magazínu El Grafico a deset let vedl jeho web. Pravidelně přispívá do časopisů FourFourTwo, 11Freunde, The Blizzard, Panenka či deníku The Guardian. Zároveň je korespondentem listu La Gazzetta dello Sport a zakladatelem projektu MUNDBØL.

Z nouze krása. Argentinský pohled na chrám Boky Juniors

Vypadá prý jako otevřená krabička s bonbony. Na těchhle cukrátkách si ale kdekdo vylámal zuby. Místní vědí, že jsou tvrdá, ale i nekonečně sladká. Na svoji La Bomboneru nedají dopustit.

Stadiony

Bacha, brácho, sežeru tě. Nejšílenější mistr světa řešil i deprese

Emiliano Martínez, gólman šampionů z Kataru, je člověk, který dokáže před celým světem pózovat s trofejí jako obřím penisem, na druhé straně ale představuje vzor argentinských dětí. Je dalším z řady jihoamerických brankářských šílenců.

Argentina

Z nuly hrdinou. Argentinu za tituly vede muž, kterému se Maradona vysmál

Argentina. To jméno má základ v latinském argentum, stříbro. Na letošním šampionátu si ale země došla pro zlato. Podceňovanému trenérovi Scalonimu se podařilo vyřešit rébus, na kterém si vylámala zuby řada jeho předchůdců: stmelit individuality a primadony v opravdový tým.

MS Katar
Aktualizováno

Připrav foťák, dám gól! Tajné padesátiny argentinského kultu

Na konci roku 1971 dal argentinský útočník Aldo Poy gól, který změnil jeho život. Z vítězné hlavičky se stal kult, který fanoušci klubu Rosario Central i se svým hrdinou každoročně upevňují na tajných setkáních. Naposledy jsme byli u toho.

Reportáž
Popup se zavře za 8s