Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Novému stadionu na Bazalech nic nebrání, říká primátor Ostravy. Jasno má být do měsíce

Ostravu čekají zlaté sportovní časy. Během následujících let se stadion ve Vítkovicích stane ještě výraznějším centrem české atletiky, fotbalisté Baníku se dočkají vlastního stadionu a hokejisté nové haly. Se stavbou fotbalového stadionu se město chce vejít do 1,5 miliardy korun, říká v rozhovoru ostravský primátor Jan Dohnal (ODS).

Rozhovor

Musíme přemýšlet i nad něčím větším, než je „sparťanský“ Strahov, říká náměstek primátora

V Praze se z privátních peněz řeší rozšíření Edenu, rekonstrukce Ďolíčku a stavba stadionu pro 35 000 lidí na Strahově. Kvůli své velikosti jsou tyhle projekty i politickou záležitostí. „Praha je určitě dostatečně velká, aby tady taková místa byla,“ říká v rozhovoru urbanista a náměstek pražského primátora pro oblast územního a strategického rozvoje Petr Hlaváček (STAN).

Rozhovor

Proč v Česku chybí dobré stadiony? Nikdo nás neposlouchá, říká šéf komise

„Někteří majitelé klubů dají miliony za hráče, co pak sedí na lavičce, ale nevidí, že i menší investice do stadionu může přinést nové finance,“ říká v rozhovoru Michal Koťan, předseda komise pro stadiony FAČR.

Rozhovor

Komplikace pro nový Ďolíček. Příprava rekonstrukce jde ale kupředu

Stále reálněji vypadají plány majitele fotbalových Bohemians 1905 na začátek prací v Ďolíčku. Rodina Jakubowiczova totiž pokračuje v přípravách rozsáhlé rekonstrukce ikonického stadionu. Daří se jí postupně „odškrtávat“ povinné právní kroky. Nově ale přišla i jedna komplikace.

Stadiony

Na Strahově, nebo u dálnice. Praha řeší, kde Sparta postaví národní stadion

Projekt nového velkého stadionu na Strahově, ke kterému se upíná vedení pražské Sparty, bude podle muže, který hlídá zdravý rozvoj hlavního města, výrazně komplikovanější, než by se dosud mohlo zdát.

Rozhovor

Nový Ďolíček? Šéf klokanů odhalil plány na rekonstrukci za půl miliardy

Rodina Jakubowiczova dál pokračuje v přípravě rozsáhlé rekonstrukce ikonického Ďolíčku, kterou je připravena uhradit ze svého. Teď ředitel klubu odhalil konkrétní plány, jak by rekonstrukce měla probíhat.

Stadiony

Sto tisíc míst na nových stadionech v Česku? Rok 2024 rozhodne

Pro fotbalového fanouška to možná zní jako pohádka. Rok 2024 ale může být z pohledu rozvoje infrastruktury v Česku přelomový. Ve hře jsou totiž rozhodnutí o možném vybudování stadionů a tribun s celkovou kapacitou 100 000 míst.

Stadiony

Hradecký fotbal na prodej: Ptali se i ze zahraničí, říká primátorka

Rozhovor s primátorkou Hradce Králové Pavlínou Springerovou (HDK) o tom, v jaké fázi jsou práce na prodeji prvoligového fotbalového klubu, který teď patří městu. Řeč je i o dalších plánech se stadionem, který na 100 % zůstane městský.

Stadiony

Nové sedačky i rušení sektorů. Brno opraví Srbskou a začne demolovat Lužánky

Vylepšení podmínek pro fotbalové fanoušky v Brně se konečně dává do pohybu. Během letošního roku dojde k modernizaci současného stadionu v Srbské, demolice částí stadionu za Lužánkami a dalšímu posunu v debatě o vzniku úplně nového stánku na výstavišti vedle nyní budované hokejové arény.

Stadiony
Popup se zavře za 8s