Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Komplikace pro nový Ďolíček. Příprava rekonstrukce jde ale kupředu

04. květen 2024
Sdílejte:
Stále reálněji vypadají plány majitele fotbalových Bohemians 1905 na začátek prací v Ďolíčku. Rodina Jakubowiczova totiž pokračuje v přípravách rozsáhlé rekonstrukce ikonického stadionu. Daří se jí postupně „odškrtávat“ povinné právní kroky. Nově ale přišla i jedna komplikace.
Kotel v Ďolíčku.Foto: Jiří Hovorka

Ještě, než se poprvé kopne, musí projekt získat klíčový souhlas od pražských politiků. Nadále platí, že Ďolíček je městským stadionem. Plán je tedy takový, že město uzavře dlouhodobou smlouvu o pronájmu s majitelem Bohemians 1905 a ten si jí „odpracuje“ rozsáhlou investicí privátních financí do její rekonstrukce. Dariusz Jakubowicz, majitel vršovického klubu, odhaduje, že náklady se budou pohybovat mezi 500 až 600 miliony Kč.

Pro obě strany jde o naprosto zásadní záležitost. A právě v ní se podle informací webu Stadiony.blog věci posouvají. Město počítá s tím, že se podepíše smlouva na 60 let. Na tom už bylo mezi oběma stranami, tedy městem a majitelem Bohemians, dosaženo dohody. Teď je třeba vše „dát na papír“ a zajistit, že vše bude v souladu s předpisy – že do její podoby nezasáhne např. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Zdroje webu Stadiony.blog (který se na zprávy spojené s výstavbou sportovních arén specializuje a jehož autora redakce webu Football Club osobně zná a důvěřuje mu) odhadují, že smlouva by mohla být podepsaná do konce třetího čtvrtletí letošního roku, tedy do konce září.

Tím okamžikem bude možné považovat za jisté, že se práce rozjedou. Po praktické stránce nicméně došlo v minulém týdnu ke komplikaci. Město totiž chtělo od České obce sokolské koupit zhruba desetimetrový pás pozemku, aby bylo možné stadion lehce posunout a vytěžit prostor pro budoucí tribuny na maximum. Jenže Sokol takovou záležitost odmítl.

Pro samotnou rekonstrukci jde o komplikaci, ale nikoliv fatální. Znamená to ale určité problémy pro plány zejména tribuny směrem do ulice Vršovická, kde se původně počítalo i s vnějšími komerčními prostory.

Tématu stadionu v Ďolíčku se dlouhodobě věnujeme. Pokud by vás například zajímalo, která tribuna má být zrekonstruována jako první a kdy by chtěli mít Klokani hotovo, doporučujeme text pod tímto odkazem.


Text, který jste právě dočetli, původně vyšel na webu Stadiony.blog.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s