Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Jedličkova show. Plzeň oslavuje historický úspěch i novou hvězdu

Aktualizováno
15. březen 2024
Sdílejte:
Viktoria Plzeň je ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, kde si zahraje s Fiorentinou. V evropských pohárech neprohrála 14 zápasů v řadě a 6 zápasů v řadě už nedostala gól. Trenér Miroslav Koubek po penaltovém dramatu, které dopadlo lépe pro Viktorii, odpovídal na otázky novinářů.
Martin Jedlička vyráží penaltu Yoana Severina. V rozstřelu chytil dvě střely ze čtyřech a další šla navíc vedle. Plzeňský brankář svůj tým podržel i ve hře, od Ženevy nedostal gól za dva celé zápasy plus v prodloužení. Foto: Profimedia

Trenére, už jste to dokázal vstřebat?

Asi ano. Vnímám, že jsme dosáhli na klubový historický rekord (první postup Viktorie do čtvrtfinále evropského poháru – poznámka redakce). Mám pocit uspokojení, že se nám něco takového povedlo.

Byla to dneska one man show v podání brankáře Martina Jedlička?

Byl to skvělý zápas od Martina, byl určitě hrdinou a podržel nás. Pochytal pět, šest těžkých střel. Ženeva byla skvělá v protiútocích, ale naše obrana a Martin nás podrželi. Je opravdu jistý a dnes byl jednoznačně nejvýraznější postavou.

V čem je největší síla tohohle týmu?

V soudržnosti. Jsou to opravdoví profíci. Máme tady hráče, kteří mají za sebou velké kariéry. Máme také mladíky, kteří jsou hladoví a draví. To nám dodává sílu. Máme v kabině skvělou atmosféru a je to výborná parta.

Kam vy osobně řadíte tenhle úspěch?

Na stejnou úroveň jako náš titul v roce 2015, ale tetování si neudělám (směje se).

Posouvá se mužstvo těmi velkými úspěchy, které v Evropě má?

Nepochybně. Přesvědčení o tom, že můžeme být konkurenceschopní i mimo český fotbal, ten progres urychluje. Sebevědomí hráčů roste, je to nesmírně důležité. Evropa dává energii do žil a výrazně vylepšuje naši psychiku.

Jak těžké to bylo pro vaše nervy, když došlo až na penalty?

Já nevím. Jak stárnu, tak mi to asi dělá dobře. Beru to a snažím se být nad věcí. Nehroutím se u toho. Není to špatné a srdce mi nebouchá, zvládám to (směje se).

Statistiky čtvrtečního zápasu. / Zdroj: Livesport

Zdroj rozhovoru: web Viktorie Plzeň; text prošel redakční editací

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s