„Po potvrzení zápisu o utkání vedoucími obou týmů otevřel dveře do kabiny rozhodčích pan Grygera Zdeněk, generální manažer FC Trinity Zlín,“ uvedl do zápisu o utkání hlavní sudí Lukáš Nehasil. „Následně směrem k rozhodčím pronesl: ‚To jste pos...., před tou brankou to žádná ruka nebyla, jdu na VAR.‘ Dveře kabiny následně zavřel a odešel.“
Na vůz videorozhodčích se pak podle zápisu dále dobývala neznámá osoba. „Nebuďte po.... a vylezte ven,“ mělo se ozývat.
„Zápas jsem v žádném případě nemohl ovlivnit a srovnání s funkcionáři, kteří do kabin rozhodčích vstoupili v průběhu zápasu, je bezpředmětné. Do kontaktu s rozhodčími jsem totiž přišel až 30 minut po zápase, kdy byl již uzavřen zápis o utkání. Vstup do technického prostoru je zakázán 5 minut před zápasem, v průběhu zápasu a 5 minut po něm,“ uvedl Grygera.
„Moje chování bylo sice ovlivněno emocemi, ale za svým rozhodnutím si stojím. Do klubu akcionáři neinvestují desítky milionů korun proto, aby v klíčovém zápase o udržení v soutěži byla znehodnocena celá tato jejich investice,“ dodal.
Když při dubnovém utkání Sparty s Brnem přišel v poločase do kabiny rozhodčích domácí majitel Daniel Křetínský, bylo z toho velké pozdvižení. Disciplinární komise LFA pak Křetínskému udělila dle soutěžního řádů nejvyšší možnou pokutu 50 tisíc korun a platila také Sparta: 220 tisíc za to, že coby pořádající klub celému incidentu nezamezila.
„Disciplinární komise se jako vždy bude na svém nejbližším pátečním zasedání zabývat všemi událostmi z víkendových utkání, především na základě všech materiálů jako zpráv rozhodčích a delegátů utkání. V tuto chvíli nelže předjímat další krok disciplinární komise,“ říká Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace (LFA).
Pokuta hrozí nejen zlínskému manažerovi, ale i pořádajícím Teplicím, protože v soutěžním řádu je uvedeno, že organizátor utkání je povinen neumožnit bez souhlasu rozhodčího přístup do jeho kabiny žádné osobě kromě delegáta utkání, vedoucích družstev, případně dopingového komisaře, který se prokáže pověřením k provedení dopingové kontroly.
„Po zápase jsme měli možnost jako vedení klubu zhlédnout konkrétní sporná rozhodnutí. Jsme přesvědčeni, že náš klub byl rozhodčími vážně poškozen. Proto klub podává oficiální stížnost na zápas komisi rozhodčích FAČR,“ uvedl Grygera.
Zástupci zlínského klubu byli po zápase naštvaní kvůli několika sporným situacím. Na úplném konci zápasu jim rozhodčí po intervenci VARu zrušil vyrovnávací gól kvůli hraní rukou od Libora Kozáka, trenér Pavel Vrba zase na pozápasové tiskové konferenci mluvil o ruce teplického obránce, po které se podle něj měla kopat penalta, ale rozhodčí ji neodpískal. Podle komise rozhodčích Zlín měl za tento prohřešek penaltu kopat, gól Kozáka naopak podle komise rozhodčí neuznal správně.
Zlín má po prohře v Teplicích stále 27 bodů, je poslední s odstupem čtyř bodů na Pardubice a Brno. Na první nebarážovou příčku, tedy na jistou záchranu, pak ztrácí už deset bodů.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?