Grygera neunesl prohru. Nadával rozhodčím přímo v kabině

Aktualizováno
15. květen 2023
Sdílejte:
Česká liga řeší další návštěvu v kabině sudích od vedení jednoho z klubů. Tentokrát se po konci zápasu v Teplicích neudržel Zdeněk Grygera, generální manažer zlínského klubu.
Zdeněk Grygera. Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

„Po potvrzení zápisu o utkání vedoucími obou týmů otevřel dveře do kabiny rozhodčích pan Grygera Zdeněk, generální manažer FC Trinity Zlín,“ uvedl do zápisu o utkání hlavní sudí Lukáš Nehasil. „Následně směrem k rozhodčím pronesl: ‚To jste pos...., před tou brankou to žádná ruka nebyla, jdu na VAR.‘ Dveře kabiny následně zavřel a odešel.“

Na vůz videorozhodčích se pak podle zápisu dále dobývala neznámá osoba. „Nebuďte po.... a vylezte ven,“ mělo se ozývat.

„Zápas jsem v žádném případě nemohl ovlivnit a srovnání s funkcionáři, kteří do kabin rozhodčích vstoupili v průběhu zápasu, je bezpředmětné. Do kontaktu s rozhodčími jsem totiž přišel až 30 minut po zápase, kdy byl již uzavřen zápis o utkání. Vstup do technického prostoru je zakázán 5 minut před zápasem, v průběhu zápasu a 5 minut po něm,“ uvedl Grygera.

„Moje chování bylo sice ovlivněno emocemi, ale za svým rozhodnutím si stojím. Do klubu akcionáři neinvestují desítky milionů korun proto, aby v klíčovém zápase o udržení v soutěži byla znehodnocena celá tato jejich investice,“ dodal.

Když při dubnovém utkání Sparty s Brnem přišel v poločase do kabiny rozhodčích domácí majitel Daniel Křetínský, bylo z toho velké pozdvižení. Disciplinární komise LFA pak Křetínskému udělila dle soutěžního řádů nejvyšší možnou pokutu 50 tisíc korun a platila také Sparta: 220 tisíc za to, že coby pořádající klub celému incidentu nezamezila.

„Disciplinární komise se jako vždy bude na svém nejbližším pátečním zasedání zabývat všemi událostmi z víkendových utkání, především na základě všech materiálů jako zpráv rozhodčích a delegátů utkání. V tuto chvíli nelže předjímat další krok disciplinární komise,“ říká Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace (LFA).

Pokuta hrozí nejen zlínskému manažerovi, ale i pořádajícím Teplicím, protože v soutěžním řádu je uvedeno, že organizátor utkání je povinen neumožnit bez souhlasu rozhodčího přístup do jeho kabiny žádné osobě kromě delegáta utkání, vedoucích družstev, případně dopingového komisaře, který se prokáže pověřením k provedení dopingové kontroly.

„Po zápase jsme měli možnost jako vedení klubu zhlédnout konkrétní sporná rozhodnutí. Jsme přesvědčeni, že náš klub byl rozhodčími vážně poškozen. Proto klub podává oficiální stížnost na zápas komisi rozhodčích FAČR,“ uvedl Grygera.

Zástupci zlínského klubu byli po zápase naštvaní kvůli několika sporným situacím. Na úplném konci zápasu jim rozhodčí po intervenci VARu zrušil vyrovnávací gól kvůli hraní rukou od Libora Kozáka, trenér Pavel Vrba zase na pozápasové tiskové konferenci mluvil o ruce teplického obránce, po které se podle něj měla kopat penalta, ale rozhodčí ji neodpískal. Podle komise rozhodčích Zlín měl za tento prohřešek penaltu kopat, gól Kozáka naopak podle komise rozhodčí neuznal správně.

Zlín má po prohře v Teplicích stále 27 bodů, je poslední s odstupem čtyř bodů na Pardubice a Brno. Na první nebarážovou příčku, tedy na jistou záchranu, pak ztrácí už deset bodů.

Související články

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze

Počítáme koeficient: Česko jde do nové sezony z desátého místa

Pro české kluby startuje v tomto týdnu pohárová sezona. Představíme si ji z pohledu národních koeficientů. Kam nejvýš může Česko myslet, kdo nás nejvíc ohrožuje a co se stane, když se dostaneme na deváté místo před Turecko?

Popup se zavře za 8s