Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Glosa: Spartu dělají Dánové. Hráči jsou na úrovni Konferenční ligy

16. únor 2024
Sdílejte:
Sparta po výborném výkonu prohrála v Istanbulu s Galatasarayem 2:3. Mrzet jí mohou hlavně nevyužité šance nebo chyby před inkasovanými góly. Taktický expert webu FC Vojtěch Mrklas její výkon oglosoval z hlediska kvality kádru a realizačního týmu kolem Briana Priskeho.
Priskeho systém dělá ze Sparty o stupeň lepší tým. Dánský trenér na momentce z Istanbulu.Foto: Profimedia

Na Letné se výrazně zvedla kvalita kádru a tohle je individuálně jednoznačně nejsilnější sparťanský tým od působení Vítězslava Lavičky (jako trenér Spartu v roce 2014 dovedl k titulu).

Ale!

Že je tenhle tým schopný hrát na „střední” evropské úrovni (v Evropské lize) je čistě systematická záležitost. Bez Dánů je Sparta tým na úrovni Evropské konferenční ligy.

Je to vidět a cítit v každém souboji a minimálně ke konci (jakmile se tým unaví a není schopný presovat) každého náročného utkání v Evropě.

Každý hráč Sparty je do určité míry omezený technicky, chybí mu zkušenost a má určitou výraznou slabinu, kterou musí systém krýt.

Souhlasíte s názorem, že Priske a jeho realizační tým současnou Spartu zvedají o stupínek výš, než co by odpovídalo kvalitě kádru?

Text, který jste právě dočetli, jeho autor původně publikoval na svém profilu na sociální síti X.


Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s