Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Glosa: Spartu dělají Dánové. Hráči jsou na úrovni Konferenční ligy

16. únor 2024
Sdílejte:
Sparta po výborném výkonu prohrála v Istanbulu s Galatasarayem 2:3. Mrzet jí mohou hlavně nevyužité šance nebo chyby před inkasovanými góly. Taktický expert webu FC Vojtěch Mrklas její výkon oglosoval z hlediska kvality kádru a realizačního týmu kolem Briana Priskeho.
Priskeho systém dělá ze Sparty o stupeň lepší tým. Dánský trenér na momentce z Istanbulu.Foto: Profimedia

Na Letné se výrazně zvedla kvalita kádru a tohle je individuálně jednoznačně nejsilnější sparťanský tým od působení Vítězslava Lavičky (jako trenér Spartu v roce 2014 dovedl k titulu).

Ale!

Že je tenhle tým schopný hrát na „střední” evropské úrovni (v Evropské lize) je čistě systematická záležitost. Bez Dánů je Sparta tým na úrovni Evropské konferenční ligy.

Je to vidět a cítit v každém souboji a minimálně ke konci (jakmile se tým unaví a není schopný presovat) každého náročného utkání v Evropě.

Každý hráč Sparty je do určité míry omezený technicky, chybí mu zkušenost a má určitou výraznou slabinu, kterou musí systém krýt.

Souhlasíte s názorem, že Priske a jeho realizační tým současnou Spartu zvedají o stupínek výš, než co by odpovídalo kvalitě kádru?

Text, který jste právě dočetli, jeho autor původně publikoval na svém profilu na sociální síti X.


Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s