Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Další podezřelá penalta ve třetí lize. Nejnovější sázkařský skandál přehledně

15. září 2023
Sdílejte:
Podezřelá penalta v nastaveném čase utkání třetí ligy. Že už to tu nedávno bylo? Sázkařské radary hlásí další podezřelý případ a fotbalová asociace reagovala bleskově: sudí už si nezapíská.
I u nás jsou rozhodčí, kteří rozdávají karty, ale sami by červenou zasloužili. Ilustrační snímek.Foto: Gabriel Pleska / Midjourney

Ani ne měsíc po vymyšlené penaltě na pražské Admiře, se řeší další sázkařské podezření, které ničí obraz českého fotbalu. A opět k tomu došlo ve třetí lize. Rezervní tým ostravského Baníku ve středečním utkání Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) porazil domácí Hodonín 3:0, do vedení se dostal po penaltě odpískané sudím Vlastimilem Ogrodníkem v šesté minutě nastavení první půle, kterou se bude zabývat i policie.

Na možnou manipulaci upozornila služba Suspicious Sport, která monitoruje podezřelé sportovní sázky. V utkání byla na zahraničních sázkovkách vysoká očekávání na vstřelený gól v prvním poločase a současně na vyšší počet branek v utkání – konkrétně tři a víc. Obě podmínky se naplnily.

Rychlá reakce fotbalové asociace

Komise rozhodčích pro Moravu vyřadila ve čtvrtek na svém mimořádném zasedání s okamžitou platností Vlastimila Ogrodníka z listiny rozhodčích a Milana Knechta z listiny delegátů. Důvodem je právě jejich výkon ve středečním zápase MSFL Hodonín – Baník Ostrava B.

„Ačkoliv asociace ještě nemá k dispozici podrobnou zprávu společnosti Sportradar, monitoruje zápas Hodonín – Baník Ostrava B v rámci svého Integrity programu v souvislosti s informacemi o podezřelých sázkách,“ uvedl asociační web. Sportradar monitoruje sázky na sportovní utkání a je globálním dodavatelem řešení pro integritu ve sportu, spolupracují s ním například i FIFA a UEFA.

FAČR také připravuje podání trestního oznámení, aby byl případ důkladně prošetřen. Trestní oznámení chystají i zástupci Hodonína. Případem se rovněž bude zabývat Výkonný výbor FAČR na svém nejbližším zasedání.

Kvůli vysokému počtu chyb v soutěžích MSFL a moravských divizí uspořádá tamní komise rozhodčích mimořádné semináře pro rozhodčí a delegáty, a to ještě do konce září.

Šéf Hodonína: Náhoda to není

„Náhoda to není. Sázky v českém fotbale existují, tentokrát jsme na to doplatili my. Penalta byla vymyšlená. Hned jsem se ptal Adama Dundy, který říkal, že se protihráče absolutně ani nedotkl. Na záběru je sice vidět jeho ruka, ale hráč Baníku na našem slavném terénu, zničeném po atletických závodech, jednoznačně uklouzl. Navíc nebyl žádný důvod nastavovat šest minut,“ řekl webu isport.cz Marián Vasilko, výkonný ředitel FK Hodonín.

„Jak mi bylo později vysvětleno jedním policistou, kurzy na góly se ke konci poločasu zvyšují, takže rozhodčí účelově čekal na příležitost. Možná by klidně čekal do večera… Vždyť i Ostraváci se tomu smáli. Ještě říkali: Ty vole, ten to sežral. Ale co sežral? On prostě čekal, až to bude moct udělat. A bylo mu úplně jedno, na kterou stranu odpíská penaltu,“ dodal Vasilko.

Ve druhém poločase dalo béčko Baníku góly v 73. a 85. minutě. Podle Vasilka už druhá půle proběhla standardně. „Když už si splnil svoje, mohl pískat normálně. Zkušený rozhodčí, jako je pan Ogrodník, je frajer, který to dokáže odpískat slušně a tak, jak se má. Ani jeden z mančaftů není konfliktní.“

Trenér Baníku: Bylo tam přidržení

Penalta? „Myslím si, že došlo k přidržení našeho hráče v pokutovém území,“ zhodnotil spornou situaci trenér ostravské rezervy Josef Dvorník pro web isport.cz. „V utkání jsem nepozoroval jednostranné rozhodování na jednu, či druhou stranu. V Hodoníně jsme podali dobrý výkon a zcela zaslouženě zvítězili,“ dodal Dvorník.

Zástupci ostravského Baníku se jinak k celé kauze zatím nevyjádřili.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu