Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Byl to skvělý ročník! Tuhle ligu nejde zapomenout, tady je sedm důvodů

01. červen 2023
Sdílejte:
Jasně, Sparta má po devíti letech titul. Ale tahle ligová sezona toho nabídla mnohem víc. Připomeňte si události, které podle nás stojí za vypíchnutí.
Letná pod náporem velkých derby.Foto: Profimedia

Obrovský úspěch Bohemky

Klokani mají za sebou z hlediska umístění v lize nejúspěšnější ročník od sezony 2001/2002, kdy rovněž skončili čtvrtí. Vedlo k tomu mnoho faktorů, které rozebíráme v textu ze začátku jara. Tím nejdůležitějším však byl herní styl, který týmu naordinoval trenér Jaroslav Veselý. V Ďolíčku viděli fanoušci dobře organizovaný celek, který navzdory vysokému věku mnoha hráčů předváděl aktivní fotbal s chytrým napadáním, kvalitním blokováním prostorů a pořádně nebezpečnými brejky a náběhy za obrany soupeřů.

Bývalý spolupracovník Ivana Haška udělal z Bohemky pro letošní sezonu jeden ze tří týmů za Spartou, Slavií a Plzní, které se ještě v průběhu nadstavby rvaly o Evropu. Dosáhnout na čtvrté místo se nakonec povedlo právě zelenobílým, a to navzdory tomu, že v Ďolíčku přezimovali na sedmém místě, přičemž mezi 4. a 11. týmem byl v tabulce tehdy rozdíl pouhých čtyřech bodů a konkurence tak byla obrovská. Navíc klokani po podzimu přišli o své klíčové hráče, když do Slavie odešel Petr Hronek a do Plzně Roman Květ.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.