Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Byl to skvělý ročník! Tuhle ligu nejde zapomenout, tady je sedm důvodů

01. červen 2023
Sdílejte:
Jasně, Sparta má po devíti letech titul. Ale tahle ligová sezona toho nabídla mnohem víc. Připomeňte si události, které podle nás stojí za vypíchnutí.
Letná pod náporem velkých derby.Foto: Profimedia

Obrovský úspěch Bohemky

Klokani mají za sebou z hlediska umístění v lize nejúspěšnější ročník od sezony 2001/2002, kdy rovněž skončili čtvrtí. Vedlo k tomu mnoho faktorů, které rozebíráme v textu ze začátku jara. Tím nejdůležitějším však byl herní styl, který týmu naordinoval trenér Jaroslav Veselý. V Ďolíčku viděli fanoušci dobře organizovaný celek, který navzdory vysokému věku mnoha hráčů předváděl aktivní fotbal s chytrým napadáním, kvalitním blokováním prostorů a pořádně nebezpečnými brejky a náběhy za obrany soupeřů.

Bývalý spolupracovník Ivana Haška udělal z Bohemky pro letošní sezonu jeden ze tří týmů za Spartou, Slavií a Plzní, které se ještě v průběhu nadstavby rvaly o Evropu. Dosáhnout na čtvrté místo se nakonec povedlo právě zelenobílým, a to navzdory tomu, že v Ďolíčku přezimovali na sedmém místě, přičemž mezi 4. a 11. týmem byl v tabulce tehdy rozdíl pouhých čtyřech bodů a konkurence tak byla obrovská. Navíc klokani po podzimu přišli o své klíčové hráče, když do Slavie odešel Petr Hronek a do Plzně Roman Květ.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.