Koupit předplatné webu

Bojovná Slavia spráskala Spartu. Priske musí vymyslet víc než jen centry

24. říjen 2022
Sdílejte:
Slavii ve 304. derby vyšla sázka na bojovnost i to, že tvorbu hry přenechala letenským. Ti jí zápas darovali.
Co jsem to udělal, říká si Martin Vitík.Foto: Michal Beránek/CNC/Profimedia

Derby pražských S mělo zvláštní průběh. Slavia do něj nastoupila s nejbojovnější možnou sestavou, s jediným tvořivým hráčem Oscarem Dorleym ve volnější roli na desítce. Wingbek David Douděra hrál na křídle, bojovník Lukáš Masopust místo něj na pravém beku. Nalevo působila nezastavitelná dvojice Peter Olayinka a David Jurásek a v útoku pracovitý Václav Jurečka.

Co domácím chybělo v kreativitě, bohatě obsáhli bojovností, intenzitou, rychlostí a také kapkou štěstí, kterému však šli vehementně naproti.

Výběr Jindřicha Trpišovského nechal veškerou invenci na Spartě. Ta měla solidních prvních pár minut, ale pak po náhodném nákopu Oscara selhal zády k bráně hostů Martin Vitík, který nalil Jurečkovi na první branku. Už v tu chvíli byl zápas prakticky rozhodnutý. Slávisté vyletěli do nebes. Hráči s rostoucí sebedůvěrou a bouřícím publikem v zádech vyhrávali souboj za soubojem a Spartu vůbec nenechali rozehrát.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.