Derby pražských S mělo zvláštní průběh. Slavia do něj nastoupila s nejbojovnější možnou sestavou, s jediným tvořivým hráčem Oscarem Dorleym ve volnější roli na desítce. Wingbek David Douděra hrál na křídle, bojovník Lukáš Masopust místo něj na pravém beku. Nalevo působila nezastavitelná dvojice Peter Olayinka a David Jurásek a v útoku pracovitý Václav Jurečka.
Co domácím chybělo v kreativitě, bohatě obsáhli bojovností, intenzitou, rychlostí a také kapkou štěstí, kterému však šli vehementně naproti.
Výběr Jindřicha Trpišovského nechal veškerou invenci na Spartě. Ta měla solidních prvních pár minut, ale pak po náhodném nákopu Oscara selhal zády k bráně hostů Martin Vitík, který nalil Jurečkovi na první branku. Už v tu chvíli byl zápas prakticky rozhodnutý. Slávisté vyletěli do nebes. Hráči s rostoucí sebedůvěrou a bouřícím publikem v zádech vyhrávali souboj za soubojem a Spartu vůbec nenechali rozehrát.
Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.
Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.
Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.