Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Kdy (si) Sparta kopne na Strahově

22. červen 2023
Sdílejte:
Proč Sparta ještě nestaví nový stadion na Strahově? Jako vždy: o peníze jde až v první řadě. Poodkrýváme zákulisí souboje, který vedou funkcionáři klubu a fotbalové asociace, jíž strahovské pozemky patří.
Na Strahově už Sparta má tréninkové centrum. Bude nad ním jednou i její nový hlavní stadion?Foto: Rusinova Maria / CNC / Profimedia

Víc než století je fotbalová Sparta spjata s místem na rozhraní Letné a Bubenče. Pro mnoho vyznavačů rudých barev proto bude jistě bolestné přijmout jednoho dne jako realitu fakt, že se sídlo jejich klubu stěhuje. A všem nám nějaký čas asi potrvá, než se místo tradičního označení pro sparťany slovem Letenští naučíme říkat Strahovští.

Žádné závazné dohody zatím nebyly učiněny, ale všechno spěje k tomu, že by nový, a to největší a nejmodernější fotbalový stadion v zemi, měl vyrůst právě na Strahově, na místě, kde dnes najdete Stadion Evžena Rošického. Respektive to, co po něm zbylo.

Sparta už se netají vizí, že by na Strahově ráda vystavěla Národní stadion s kapacitou 30 tisíc diváků, kde by se kromě jejích zápasů odehrávaly i duely reprezentace. Peníze na stavbu stadionu, pravděpodobně přes čtyři miliardy korun, by zajistil Daniel Křetínský, majitel Sparty.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.