Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Kdy (si) Sparta kopne na Strahově

22. červen 2023
Sdílejte:
Proč Sparta ještě nestaví nový stadion na Strahově? Jako vždy: o peníze jde až v první řadě. Poodkrýváme zákulisí souboje, který vedou funkcionáři klubu a fotbalové asociace, jíž strahovské pozemky patří.
Na Strahově už Sparta má tréninkové centrum. Bude nad ním jednou i její nový hlavní stadion?Foto: Rusinova Maria / CNC / Profimedia

Víc než století je fotbalová Sparta spjata s místem na rozhraní Letné a Bubenče. Pro mnoho vyznavačů rudých barev proto bude jistě bolestné přijmout jednoho dne jako realitu fakt, že se sídlo jejich klubu stěhuje. A všem nám nějaký čas asi potrvá, než se místo tradičního označení pro sparťany slovem Letenští naučíme říkat Strahovští.

Žádné závazné dohody zatím nebyly učiněny, ale všechno spěje k tomu, že by nový, a to největší a nejmodernější fotbalový stadion v zemi, měl vyrůst právě na Strahově, na místě, kde dnes najdete Stadion Evžena Rošického. Respektive to, co po něm zbylo.

Sparta už se netají vizí, že by na Strahově ráda vystavěla Národní stadion s kapacitou 30 tisíc diváků, kde by se kromě jejích zápasů odehrávaly i duely reprezentace. Peníze na stavbu stadionu, pravděpodobně přes čtyři miliardy korun, by zajistil Daniel Křetínský, majitel Sparty.

Související články

Video: Tohle nejde nedat. Nebo? Po tomhle kiksu útočníka utěšoval soupeř

Když vás po neproměněné tutovce utěšuje soupeřův brankář, víte, že jste to hodně zazdili. Nedávno to zažil mladý švédský útočník Gustav Lindgren.

Zábava

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.