Víc než století je fotbalová Sparta spjata s místem na rozhraní Letné a Bubenče. Pro mnoho vyznavačů rudých barev proto bude jistě bolestné přijmout jednoho dne jako realitu fakt, že se sídlo jejich klubu stěhuje. A všem nám nějaký čas asi potrvá, než se místo tradičního označení pro sparťany slovem Letenští naučíme říkat Strahovští.
Žádné závazné dohody zatím nebyly učiněny, ale všechno spěje k tomu, že by nový, a to největší a nejmodernější fotbalový stadion v zemi, měl vyrůst právě na Strahově, na místě, kde dnes najdete Stadion Evžena Rošického. Respektive to, co po něm zbylo.
Sparta už se netají vizí, že by na Strahově ráda vystavěla Národní stadion s kapacitou 30 tisíc diváků, kde by se kromě jejích zápasů odehrávaly i duely reprezentace. Peníze na stavbu stadionu, pravděpodobně přes čtyři miliardy korun, by zajistil Daniel Křetínský, majitel Sparty.
Reprezentace pod Ivanem Haškem zatím nemá výsledky, herní tvář a spoléhá jen na správný charakter hráčů. Přijde zlepšení, nebo už není na co čekat a bude lepší tuhle kapitolu uzavřít?
Česká reprezentace si částečně napravila reputaci, když po sobotním debaklu v Gruzii 1:4, v Edenu porazila Ukrajinu 3:2. Otazníky nad Ivanem Haškem visí dál, tomu se vyplatila sázka na obměnu sestavy. Jackpot trefil Pavel Šulc.
Před padesáti roky 1. FC Magdeburk ve finále PVP zdolal AC Milán a stal se jediným východoněmeckým klubem, jenž uspěl v pohárové Evropě. Za odměnu hráči nemuseli čekat deset let na žigulíka.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!