Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Zázrak z Watfordu má 10 let. Byl u něj Vydra

12. květen 2023
Sdílejte:
Před deseti lety se Anthony Knockaert z Leicesteru postavil k penaltě proti Watfordu FC. Následovaly snad nejbláznivější vteřiny v historii anglického fotbalu.
Nezapomenutelný okamžik má desetileté výročí.Foto: Profimedia

Knockaert mohl proměněnou penaltou pojistit postup Leicesteru do finále play-off o Premier League.

Nedal a byl z toho úžasný moment na druhé straně. Po dvojitém zákroku Manuela Almunii, přešli domácí sršni do bleskového protiútoku, který úspěšně zakončil Troy Deeney.

Domácí byly v euforii, protože se z totálního dna najednou dostali k postupu do finále, ve které už nikdo nedoufal.

Už předtím na něj dvěma góly zadělal Matěj Vydra, který Deeneymu finálovému zakončení přihlížel přímo ve vápně Leicesteru. Vydra tenkrát zažíval skvělou sezonu, když ve 44 zápasech anglické druhé ligy dal 22 gólů.

Euforie ale bohužel Watfordu tenkrát vydržela jen pár dnů, když je ve Wembley ve finále play-off porazil Crystal Palace 1:0. Sršni se pak do Premier League dostali až za dva roky přímo z druhého místa v lize a Vydra k tomu pomohl dalšími 16 zásahy.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu