Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Trenér ztratil hlavu. Hodil flašku do diváků, šel ven

27. únor 2023
Sdílejte:
Trenér Benfiky Roger Schmidt byl při výhře svého týmu ve Vizele vyloučen. Hodil totiž zpět do publika láhev, která předtím přilétla na něj.
Trenér Benfiky Roger Schmidt.Foto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Benfika dala v nastavení z penalty na 2:0 a domácí fanoušci to neunesli. Na radující se hosty hodili plnou flašku, které jen těsně minula hlavu Rogera Schmidta. Německý trenér situaci neustál, projektil zvedl a hodil ho zpět na tribunu.

Rozhodčí Nuno Almeida přispěchal, nejprve situaci uklidnil a poté ukázal Schmidtovi červenou. Pravidla hovoří jasně, zástupci hry nemají právo na podobnou reakci, byť se dá občas pochopit.

„Na provokace se reagovat nesmí, takže červenou kartu přijímám. To je vše,“ řekl 55letý trenér novinářům po sobotní výhře

Někteří fanoušci pochopitelně vyloučení hostujícího kouče ocenili potleskem, ten znovu reagoval a prsty naznačil skóre.

Teď si bývalý trenér Leverkusenu musí ještě počkat na trest od portugalského svazu. Benfica by si i bez hlavního trenéra na lavičce měla poradit. Orli vedou tabulku o osm bodů před úhlavním rivalem a obhájcem titulu z Porta, když FC v neděli nečekaně prohrálo doma 1:2 s Gil Vicente.

Benfica vyhrála šestý ligový zápas v řadě a našlápnuto kromě domácího titulu má i do čtvrtfinále Ligy mistrů, když v prvním osmifinálovém zápase vyhrála v Bruggách 2:0. Schmidtovi tak vedení klubu i fanoušci jeho sobotní výstřelek asi dokáží rychle odpustit.


Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s