Video: Trenér ztratil hlavu. Hodil flašku do diváků, šel ven

27. únor 2023
Sdílejte:
Trenér Benfiky Roger Schmidt byl při výhře svého týmu ve Vizele vyloučen. Hodil totiž zpět do publika láhev, která předtím přilétla na něj.
Trenér Benfiky Roger Schmidt.Foto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Benfika dala v nastavení z penalty na 2:0 a domácí fanoušci to neunesli. Na radující se hosty hodili plnou flašku, které jen těsně minula hlavu Rogera Schmidta. Německý trenér situaci neustál, projektil zvedl a hodil ho zpět na tribunu.

Rozhodčí Nuno Almeida přispěchal, nejprve situaci uklidnil a poté ukázal Schmidtovi červenou. Pravidla hovoří jasně, zástupci hry nemají právo na podobnou reakci, byť se dá občas pochopit.

„Na provokace se reagovat nesmí, takže červenou kartu přijímám. To je vše,“ řekl 55letý trenér novinářům po sobotní výhře

Někteří fanoušci pochopitelně vyloučení hostujícího kouče ocenili potleskem, ten znovu reagoval a prsty naznačil skóre.

Teď si bývalý trenér Leverkusenu musí ještě počkat na trest od portugalského svazu. Benfica by si i bez hlavního trenéra na lavičce měla poradit. Orli vedou tabulku o osm bodů před úhlavním rivalem a obhájcem titulu z Porta, když FC v neděli nečekaně prohrálo doma 1:2 s Gil Vicente.

Benfica vyhrála šestý ligový zápas v řadě a našlápnuto kromě domácího titulu má i do čtvrtfinále Ligy mistrů, když v prvním osmifinálovém zápase vyhrála v Bruggách 2:0. Schmidtovi tak vedení klubu i fanoušci jeho sobotní výstřelek asi dokáží rychle odpustit.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s