Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Létající brankář. Postupový zákrok z anglického poháru

19. září 2023
Sdílejte:
Nejdřív sice vyrazil míč před sebe, což brankáři dělat nesmí, ale pak to fantasticky zachránil. Tohle je kandidát na zákrok roku…
Roco Rees ve vzduchu. Momentka z druhého předkola FA Cupu.Foto: Worthing FC

Je to pták? Letadlo? Superman? Ne, je to 21letý brankář Roco Rees, který chytá za Worthing FC z šestého patra anglických soutěží.

Následující parádu předvedl v sobotu ve druhém kvalifikačním kole aktuální sezony FA Cupu a pomohl tak svému týmu k výhře 1:0 na hřišti Eastbourne Borough.

Worthing čekají ještě další dvě kvalifikační kola, pokud se chce dostat do hlavní soutěže FA Cupu. A kdyby si chtěl zahrát proti týmům z Premier League, musel by v nejstarší soutěži světa vydržet ještě další dvě kola. Týmy z nejvyššího patra anglického fotbalu totiž v FA Cupu hrají až od třetího kola.

To by ještě Rees musel předvést hodně podobných zákroků na hraně zázraku…

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu