Fotbal je zpátky. Po nesnesitelně dlouhé reprezentační pauze, která navíc letos přišla nesmyslně brzy, je klubová kopaná znovu v plné parádě na scéně. V pátek viděli fanoušci v Allianz aréně famózní duel Bayernu s Leverkusenem, o den později pak Inter na San Siru vskutku morbidním způsobem znectil prachmizerný Milán. Tohle je ale rubrika o Premier League, takže o tomto traumatickém zážitku psát nemusím.
Atraktivní duely totiž přinesla i první anglická. Tottenham se na tři body proti outsiderům ze Sheffieldu nadřel mnohem víc, než před zápasem čekal. O to jsou ale cennější. Družina Angeho Postecougla ukázala charakter a schopnost otočit nepříznivý vývoj střetnutí na samém konci. Dva kanadské body Richarlisona, jemuž se dlouhodobě nedaří a ještě se v týdnu veřejně svěřil s psychickými problémy, jsou pak milou třešničkou na dortu.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!