04. červenec 2023
Jeden z nejkrásnějších gólů historie mistrovství světa dnes slaví 25 let. Pusťte si video nezapomenutelného mementu, kdy nizozemský kanonýr Dennis Bergkamp potupil obranu Argentiny.
Nizozemec Dennis Bergkamp střílí rozhodující gól proti Argentině ve čtvrtfinále mistrovství světa 1998. Foto: Profimedia/AFP/Georges Gobet

Dnes je to přesně pětadvacet let od legendárního gólu nizozemského útočníka Dennise Bergkampa ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Francii. Běží poslední minuta utkání a na ukazateli skóre svítí po brankách Patricka Kluiverta a Claudia Lópeze remíza 1:1. Oba týmy už v hlavách počítají s prodloužením, jenže stoper tulipánů Frank de Boer náhle svou levačkou posílá dlouhatánský nákop na hrot, kam si nabíhá Dennis Bergkamp, který si dvěma geniálními dotyky pohraje s obráncem soupeře a šajtlí posílá míč do horního rohu svatyně argentinského brankáře Carlose Roa. Je hotovo, Nizozemsko postupuje do semifinále (kde po penaltovém rozstřelu prohraje s Brazílií). Bergkamp se nesmazatelně zapisuje do historie světových šampionátů. Pusťte si video s emotivním projevem britského komentátora BBC a zavzpomínejte na čtvrtstoletí starou fotbalovou lahůdku.