Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Čtvrtstoletí od Bergkampova geniálního gólu

04. červenec 2023
Sdílejte:
Jeden z nejkrásnějších gólů historie mistrovství světa dnes slaví 25 let. Pusťte si video nezapomenutelného mementu, kdy nizozemský kanonýr Dennis Bergkamp potupil obranu Argentiny.
Nizozemec Dennis Bergkamp střílí rozhodující gól proti Argentině ve čtvrtfinále mistrovství světa 1998. Foto: Profimedia/AFP/Georges Gobet

Dnes je to přesně pětadvacet let od legendárního gólu nizozemského útočníka Dennise Bergkampa ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Francii. Běží poslední minuta utkání a na ukazateli skóre svítí po brankách Patricka Kluiverta a Claudia Lópeze remíza 1:1. Oba týmy už v hlavách počítají s prodloužením, jenže stoper tulipánů Frank de Boer náhle svou levačkou posílá dlouhatánský nákop na hrot, kam si nabíhá Dennis Bergkamp, který si dvěma geniálními dotyky pohraje s obráncem soupeře a šajtlí posílá míč do horního rohu svatyně argentinského brankáře Carlose Roa. Je hotovo, Nizozemsko postupuje do semifinále (kde po penaltovém rozstřelu prohraje s Brazílií). Bergkamp se nesmazatelně zapisuje do historie světových šampionátů. Pusťte si video s emotivním projevem britského komentátora BBC a zavzpomínejte na čtvrtstoletí starou fotbalovou lahůdku.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s