Ronaldo do Newcastlu nepůjde. Klauzule o Lize mistrů neexistuje

05. leden 2023
Sdílejte:
Není to pravda, řekl o zprávě, která spojovala Cristiana Ronalda s jeho klubem v případě, že by se dostal do Ligy mistrů, trenér Newcastlu.
Cristiano Ronaldo při úvodní tiskové konferenci v Saudské Arábii.Foto: Profimedia

Ve smlouvě Cristiana Ronalda se saudskoarabským klubem Al Nassr není žádná klauzule, která by mu umožňovala odejít hrát Ligu mistrů do Newcastlu. Píše to web americké stanice ESPN, který se odvolává na zdroj přímo v saudskoarabském klubu.

Původní zprávu španělského deníku Marca, která s tvrzením o klauzuli na začátku týdne přišla, označuje ESPN za lživou (fake). A zprávy o možném Ronaldově angažmá v Newcastlu popřel i trenér anglického klubu Eddie Howe. „Není to pravda,“ řekl pro Sky Sports.

Už v pondělním textu, ve kterém jsme o možném Ronaldově hostování v Newcastlu psali, jsme uvedli, že Marca neuvádí zdroj, odkud informaci čerpá a jiná světová prestižní a důvěryhodná média zprávu o překvapivé klauzuli v Ronaldově smlouvě nemají. Že tedy zpráva nemusí být pravdivá.

Když jsme na sociální síti Twitter vyhledali heslo Ronaldo Newcastle, našlo nám to kromě jiného příspěvek z 1. ledna, který o takové klauzuli mluvil. Zveřejnil ho účet s názvem Al Nassr Saudi Club, který v tu dobu měl devět sledujících, vznikl teprve na úplném konci roku 2022, zřejmě po oznámení Ronaldova nového působiště a není oficiálním účtem saudskoarabského klubu.

Info o klauzuli tedy neplatí, ale pravda je, že si Portugalec v Saudské Arábii vydělá balík peněz. Italský novinář Fabrizio Romano, asi nejznámější přestupový insider na světě, na Twitteru uvádí, že si má Ronaldo ročně včetně sponzorských peněz přijít dokonce na téměř 200 milionů eur (4,8 miliardy korun) a smlouva byla podepsána do června 2025.

„Tvoříme historii. Toto je podpis, který pomůže nejen našemu klubu, ale inspiruje celou naši ligu, náš národ a budoucí generace, chlapce a dívky, aby byli nejlepší verzí sebe sama,“ uvedl klub v oznámení přestupu.

„Jsem nadšený z nové zkušenosti v jiné lize a jiné zemi i z vize, kterou Al Nassr má,“ uvedl Ronaldo a při prvním setkání se spoluhráči jim sdělil, že chce i v Saudské Arábii vyhrávat.

Al Nassr momentálně po 11 odehraných zápasech vede tamní ligu, ale má o odehrané utkání víc než druhý Al Shabab. V minulé sezoně skončil nový Ronaldův klub třetí a je devítinásobným mistrem Saúdské Arábie. naposledy ligu vrahrál v roce 2019.

Tým trénuje Francouz Rudi Garcia, bývalý kouč AS Řím, Lyonu nebo Marseille. V kádru jsou kolumbijský brankář David Ospina, Brazilec Luiz Gustavo či kapitán kamerunské reprezentace Vincent Aboubakar.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s