Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Překvapení v Ronaldově smlouvě? Mluví se o klauzuli, která ho může pustit do Newcastlu

02. leden 2023
Sdílejte:
Španělský deník Marca píše o klauzuli, která může Ronalda poslat z jeho nového klubu na hostování do Newcastlu, pokud by se tento anglický klub dostal do Ligy mistrů. Celé to ale může být kachna, i když spojitost mezi Newcastlem a Al Nassrem je.
Cristiano Ronaldo s novým zaměstnavatelem.Foto: Al Nassr

Ve smlouvě Cristiana Ronalda se saudskoarabským klubem Al Nassr má být klauzule, která mu ještě dává možnost zahrát si v Lize mistrů. A konkrétně za Newcastle. Informuje o tom španělský deník Marca.

Pokud by to byla pravda, dostal by přestup Ronalda do saudskoarabské ligy nový rozměr.

Marca ale neuvádí zdroj, odkud informaci čerpá a jiná světová prestižní a důvěryhodná média zprávu o překvapivé klauzuli v Ronaldově smlouvě nemají.

„V jeho smlouvě je údajně klauzule, která znamená, že pokud se Newcastle United v této sezoně kvalifikuje do Ligy mistrů, může si Ronalda vzít na hostování,“ píše Marca.

Když si na sociální síti Twitter vyhledáte heslo Ronaldo Newcastle, najde vám to kromě jiného příspěvek z 1. ledna, který o takové klauzuli mluví.

Zveřejnil ho účet s názvem Al Nassr Saudi Club, který má devět sledujících, vznikl teprve na úplném konci roku 2022, zřejmě po oznámení Ronaldova nového působiště a není oficiálním účtem saudskoarabského klubu.

Je tedy možné, že zpráva, která už se šíří na sociálních sítích, není pravdivá.

Zároveň ale smysl dávat může. Mezi Newcastlem a Al Nassrem je totiž spojitost.

Anglický klub od roku 2021 patří saúdskoarabskému Veřejnému investičnímu fondu (Saudi Arabia’s Public Investment Fund). A Al Nassr loni uzavřel strategické partnerství se společností Qiddiya Investment Company, která je stoprocentně vlastněná fondem, kterému patří i Newcastle.


Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s