Překvapení v Ronaldově smlouvě? Mluví se o klauzuli, která ho může pustit do Newcastlu

02. leden 2023
Sdílejte:
Španělský deník Marca píše o klauzuli, která může Ronalda poslat z jeho nového klubu na hostování do Newcastlu, pokud by se tento anglický klub dostal do Ligy mistrů. Celé to ale může být kachna, i když spojitost mezi Newcastlem a Al Nassrem je.
Cristiano Ronaldo s novým zaměstnavatelem.Foto: Al Nassr

Ve smlouvě Cristiana Ronalda se saudskoarabským klubem Al Nassr má být klauzule, která mu ještě dává možnost zahrát si v Lize mistrů. A konkrétně za Newcastle. Informuje o tom španělský deník Marca.

Pokud by to byla pravda, dostal by přestup Ronalda do saudskoarabské ligy nový rozměr.

Marca ale neuvádí zdroj, odkud informaci čerpá a jiná světová prestižní a důvěryhodná média zprávu o překvapivé klauzuli v Ronaldově smlouvě nemají.

„V jeho smlouvě je údajně klauzule, která znamená, že pokud se Newcastle United v této sezoně kvalifikuje do Ligy mistrů, může si Ronalda vzít na hostování,“ píše Marca.

Když si na sociální síti Twitter vyhledáte heslo Ronaldo Newcastle, najde vám to kromě jiného příspěvek z 1. ledna, který o takové klauzuli mluví.

Zveřejnil ho účet s názvem Al Nassr Saudi Club, který má devět sledujících, vznikl teprve na úplném konci roku 2022, zřejmě po oznámení Ronaldova nového působiště a není oficiálním účtem saudskoarabského klubu.

Je tedy možné, že zpráva, která už se šíří na sociálních sítích, není pravdivá.

Zároveň ale smysl dávat může. Mezi Newcastlem a Al Nassrem je totiž spojitost.

Anglický klub od roku 2021 patří saúdskoarabskému Veřejnému investičnímu fondu (Saudi Arabia’s Public Investment Fund). A Al Nassr loni uzavřel strategické partnerství se společností Qiddiya Investment Company, která je stoprocentně vlastněná fondem, kterému patří i Newcastle.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s