Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Překvapení v Ronaldově smlouvě? Mluví se o klauzuli, která ho může pustit do Newcastlu

02. leden 2023
Sdílejte:
Španělský deník Marca píše o klauzuli, která může Ronalda poslat z jeho nového klubu na hostování do Newcastlu, pokud by se tento anglický klub dostal do Ligy mistrů. Celé to ale může být kachna, i když spojitost mezi Newcastlem a Al Nassrem je.
Cristiano Ronaldo s novým zaměstnavatelem.Foto: Al Nassr

Ve smlouvě Cristiana Ronalda se saudskoarabským klubem Al Nassr má být klauzule, která mu ještě dává možnost zahrát si v Lize mistrů. A konkrétně za Newcastle. Informuje o tom španělský deník Marca.

Pokud by to byla pravda, dostal by přestup Ronalda do saudskoarabské ligy nový rozměr.

Marca ale neuvádí zdroj, odkud informaci čerpá a jiná světová prestižní a důvěryhodná média zprávu o překvapivé klauzuli v Ronaldově smlouvě nemají.

„V jeho smlouvě je údajně klauzule, která znamená, že pokud se Newcastle United v této sezoně kvalifikuje do Ligy mistrů, může si Ronalda vzít na hostování,“ píše Marca.

Když si na sociální síti Twitter vyhledáte heslo Ronaldo Newcastle, najde vám to kromě jiného příspěvek z 1. ledna, který o takové klauzuli mluví.

Zveřejnil ho účet s názvem Al Nassr Saudi Club, který má devět sledujících, vznikl teprve na úplném konci roku 2022, zřejmě po oznámení Ronaldova nového působiště a není oficiálním účtem saudskoarabského klubu.

Je tedy možné, že zpráva, která už se šíří na sociálních sítích, není pravdivá.

Zároveň ale smysl dávat může. Mezi Newcastlem a Al Nassrem je totiž spojitost.

Anglický klub od roku 2021 patří saúdskoarabskému Veřejnému investičnímu fondu (Saudi Arabia’s Public Investment Fund). A Al Nassr loni uzavřel strategické partnerství se společností Qiddiya Investment Company, která je stoprocentně vlastněná fondem, kterému patří i Newcastle.


Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s