Cristiano Ronaldo jde hrát ligu do Saudské Arábie, kde podepsal smlouvu s klubem Al Nassr. O finální dohodě, která Portugalcovi zajistí 75 milionů dolarů za rok (zhruba 1,7 miliardy korun), informuje s odvoláním na své zdroje americká CBS Sports.
Italský novinář Fabrizio Romano, asi nejznámější přestupový insider na světě, na Twitteru uvádí, že si má Ronaldo ročně včetně sponzorských peněz přijít dokonce na téměř 200 milionů eur (4,8 miliardy korun) a smlouva byla podepsána do června 2025.
„Tvoříme historii. Toto je podpis, který pomůže nejen našemu klubu, ale inspiruje celou naši ligu, náš národ a budoucí generace, chlapce a dívky, aby byli nejlepší verzí sebe sama,“ uvedl klub v oznámení přestupu.
„Jsem nadšený z nové zkušenosti v jiné lize a jiné zemi i z vize, kterou Al Nassr má,“ uvedl Ronaldo.
O zájmu saudskoarabského klubu se mluvilo už nějakou dobu. Ronaldo v 37 letech skončil po dohodě v Manchesteru United, když si veřejně postěžoval, že se k němu v klubu nechovají s respektem, jaký si podle něj zaslouží. Stalo se tak poté, co Ronaldo například předčasně opustil lavičku náhradníků.
Ronaldo tak pokračuje v odcházení z největší fotbalové scény. Už v létě se řešilo, že chtěl Manchester United opustit. Zájem o něj ve finále nikdo neměl, i když se mluvilo třeba o tom, že by o něj stál nový americký vlastník Chelsea.
A odcházení si Ronaldo „užil“ i na mistrovství světa v Kataru, kde ho trenér Fernando Santos posadil v play-off na lavičku. Po prohraném čtvrtfinále s Marokem opouštěl Ronaldo nejvyšší světovou scénu v slzách. Mistrovství světa na rozdíl od Eura nebo Ligy mistrů nikdy nevyhrál.
Teď tedy odchází do Saudské Arábie do týmu, který je po 10 kolech tamní ligy na druhém místě a v minulé sezoně skončil třetí. Al-Nassr je devítinásobným mistrem Saúdské Arábie. Tým trénuje Francouz Rudi Garcia, bývalý kouč AS Řím, Lyonu nebo Marseille. V kádru jsou kolumbijský brankář David Ospina, Brazilec Luiz Gustavo či kapitán kamerunské reprezentace Vincent Aboubakar.
Podle ESPN Al Nassr usiluje také například o španělského obránce Sergia Rámose, který působí v PSG.
České fotbalisty čeká ve čtvrtek ve tři hodiny ráno klíčový zápas ve skupině mistrovství světa s domácím Mexikem. Výkony národního týmu se nepozdávají ani bývalému reprezentantovi Tomáši Hořavovi. „Začíná to už v přípravce, děti se musí s míčem mazlit,“ tvrdí.
Česká reprezentace jde do posledního zápasu skupiny A s jasným cílem. Naděje na postup pořád žije, ale stojí na výhře nad Mexikem. Vysvětlujeme, kdy Česko skončí druhé a bude mít jistý postup a hledáme i odpověď na to, jak velkou jistotu dávají čtyři body v tabulce třetích míst.
Češi buď přepíšou historii Aztéckého stadionu, nebo pojedou domů. Přejeme si to první a posíláme do Mexika českému týmu motivační řeč Tomáše Kučery.
