Česká nejvyšší soutěž za sebou má už čtyři edice nadstavby. Jisté je, že se ve stejném formátu bude hrát i příští sezona (2023/24). Co ale bude dál? Rozhodnutí o setrvání u stávajícího formátu nadstavby, či o případné změně padne během podzimní části sezony na Ligovém grémiu, na kterém hlasují zástupci 32 profesionálních klubů, tedy těch z první a druhé ligy.
Zatímco Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) je o prospěšnosti nadstavby přesvědčený, hlasy z klubů tak jednoznačné nejsou. Redakce Football Clubu ty prvoligové oslovila a z odpovědí, ze kterých je patrný jasný názor, je vidět rozpolcenost: stejná část klubů je pro nadstavbu (včetně Sparty), stejná proti (včetně Slavie).
Samozřejmě do podzimního hlasování je ještě daleko a může se klidně stát, že názory se budou měnit. Jisté je, že v definitivním rozhodování bude hrát velkou roli byznysový pohled – a když liga chce víc peněz za televizní práva, lze si jen těžko představit, že zmenší porci zápasů.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!