Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Co bude s nadstavbou? Jasno bude na podzim, pražská S ve sporu

21. červen 2023
Sdílejte:
Které kluby jsou pro nadstavbu a které proti? Co jim vzkazuje Dušan Svoboda, šéf LFA? Kdy bude o jejím osudu jasno? Kolik klubů musí případnou změnu odhlasovat? A je o ní už rozhodnuto, jak o tom mluví jedna ze zvěstí putující fotbalovým prostředím? Odpovíme na všechno.
Přetahovaná nejen na hřišti. Pražská S mají jiný pohled na prospěšnost nadstavby.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Česká nejvyšší soutěž za sebou má už čtyři edice nadstavby. Jisté je, že se ve stejném formátu bude hrát i příští sezona (2023/24). Co ale bude dál? Rozhodnutí o setrvání u stávajícího formátu nadstavby, či o případné změně padne během podzimní části sezony na Ligovém grémiu, na kterém hlasují zástupci 32 profesionálních klubů, tedy těch z první a druhé ligy.

Zatímco Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) je o prospěšnosti nadstavby přesvědčený, hlasy z klubů tak jednoznačné nejsou. Redakce Football Clubu ty prvoligové oslovila a z odpovědí, ze kterých je patrný jasný názor, je vidět rozpolcenost: stejná část klubů je pro nadstavbu (včetně Sparty), stejná proti (včetně Slavie).

Samozřejmě do podzimního hlasování je ještě daleko a může se klidně stát, že názory se budou měnit. Jisté je, že v definitivním rozhodování bude hrát velkou roli byznysový pohled – a když liga chce víc peněz za televizní práva, lze si jen těžko představit, že zmenší porci zápasů.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.