Česká nejvyšší soutěž za sebou má už čtyři edice nadstavby. Jisté je, že se ve stejném formátu bude hrát i příští sezona (2023/24). Co ale bude dál? Rozhodnutí o setrvání u stávajícího formátu nadstavby, či o případné změně padne během podzimní části sezony na Ligovém grémiu, na kterém hlasují zástupci 32 profesionálních klubů, tedy těch z první a druhé ligy.
Zatímco Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) je o prospěšnosti nadstavby přesvědčený, hlasy z klubů tak jednoznačné nejsou. Redakce Football Clubu ty prvoligové oslovila a z odpovědí, ze kterých je patrný jasný názor, je vidět rozpolcenost: stejná část klubů je pro nadstavbu (včetně Sparty), stejná proti (včetně Slavie).
Samozřejmě do podzimního hlasování je ještě daleko a může se klidně stát, že názory se budou měnit. Jisté je, že v definitivním rozhodování bude hrát velkou roli byznysový pohled – a když liga chce víc peněz za televizní práva, lze si jen těžko představit, že zmenší porci zápasů.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
