Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Co bude s nadstavbou? Jasno bude na podzim, pražská S ve sporu

21. červen 2023
Sdílejte:
Které kluby jsou pro nadstavbu a které proti? Co jim vzkazuje Dušan Svoboda, šéf LFA? Kdy bude o jejím osudu jasno? Kolik klubů musí případnou změnu odhlasovat? A je o ní už rozhodnuto, jak o tom mluví jedna ze zvěstí putující fotbalovým prostředím? Odpovíme na všechno.
Přetahovaná nejen na hřišti. Pražská S mají jiný pohled na prospěšnost nadstavby.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Česká nejvyšší soutěž za sebou má už čtyři edice nadstavby. Jisté je, že se ve stejném formátu bude hrát i příští sezona (2023/24). Co ale bude dál? Rozhodnutí o setrvání u stávajícího formátu nadstavby, či o případné změně padne během podzimní části sezony na Ligovém grémiu, na kterém hlasují zástupci 32 profesionálních klubů, tedy těch z první a druhé ligy.

Zatímco Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) je o prospěšnosti nadstavby přesvědčený, hlasy z klubů tak jednoznačné nejsou. Redakce Football Clubu ty prvoligové oslovila a z odpovědí, ze kterých je patrný jasný názor, je vidět rozpolcenost: stejná část klubů je pro nadstavbu (včetně Sparty), stejná proti (včetně Slavie).

Samozřejmě do podzimního hlasování je ještě daleko a může se klidně stát, že názory se budou měnit. Jisté je, že v definitivním rozhodování bude hrát velkou roli byznysový pohled – a když liga chce víc peněz za televizní práva, lze si jen těžko představit, že zmenší porci zápasů.

Související články

České fotbalistky vyhrály nad Běloruskem! Postup mají na dosah

České fotbalové reprezentantky zvládly důležitý zápas proti Běloruskám v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním zápasem proti Slovinsku mají blízko postupu do nejvyšší výkonností Ligy A.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.