Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Chcete na Chelsea nebo Liverpool? Víme, jak sehnat vstupenky na anglickou ligu

23. listopad 2023
Sdílejte:
Chcete se po vlastní ose vydat na Premier League, ale nevíte, jak na to? Na který velkoklub se dostanete vcelku snadno a kam je to téměř nemožné? A proč to mají fanoušci Arsenalu od letoška mnohem těžší? To vše prozradí následující řádky.
Jak se dostat mezi ně? Poradíme.Foto: Profimedia

Chcete-li si zajet na zápas zahraničního klubu, máte v podstatě dvě možnosti. Buď zakoupit zájezd či vstupenky od jedné z mnoha cestovních kanceláří, kde si za komfort a fakt, že nic nemusíte řešit, ovšem připlatíte. Pokud byste se chtěli vydat do Anglie na vlastní pěst, bude to o něco těžší.

Na rozdíl třeba od klubů v Itálii v Premier League až na výjimky (West Ham, někdy Brighton) v podstatě neexistuje volný prodej, lístky se rozdělí jen mezi členy a vyjdou obvykle na jednotky tisíc korun plus zmíněné členství. To vyjde na desítky liber – konkrétně třeba u klubů velké šestky je to od 27 liber (necelých 800 korun) u Liverpoolu až po 65 liber (cca 1850 korun) u Chelsea. Je to roční cena za nejnižší stupeň členství pro dospělého, které vám dá přístup k nákupu lístků. Ani zmíněný membership vám ovšem „lupen“ na zápas sám o sobě pokaždé nezajistí.

Členství i lístky se pořizují přímo na klubových webech. Víc už vám prozradí detailní průvodce světem vstupenek, který jsme připravili společně s Vítězslavem Srpem. Ten do Anglie na fotbal jezdí už celou dekádu – a sobě i známým dovede sehnat lístky na téměř všechny top týmy Albionu. Někde je to ovšem pořádný oříšek.

Související články

Video: Fantastický kung-fu gól české lvice Bartoňové

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Video: Nejbizarnější střídání všech dob. Připomeňte si, jak Kepa poslal trenéra do háje

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Video: Parádní gól a prapodivná oslava. Xhaka táhne Leverkusen k titulu

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.

Bundesliga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.