Chcete-li si zajet na zápas zahraničního klubu, máte v podstatě dvě možnosti. Buď zakoupit zájezd či vstupenky od jedné z mnoha cestovních kanceláří, kde si za komfort a fakt, že nic nemusíte řešit, ovšem připlatíte. Pokud byste se chtěli vydat do Anglie na vlastní pěst, bude to o něco těžší.
Na rozdíl třeba od klubů v Itálii v Premier League až na výjimky (West Ham, někdy Brighton) v podstatě neexistuje volný prodej, lístky se rozdělí jen mezi členy a vyjdou obvykle na jednotky tisíc korun plus zmíněné členství. To vyjde na desítky liber – konkrétně třeba u klubů velké šestky je to od 27 liber (necelých 800 korun) u Liverpoolu až po 65 liber (cca 1850 korun) u Chelsea. Je to roční cena za nejnižší stupeň členství pro dospělého, které vám dá přístup k nákupu lístků. Ani zmíněný membership vám ovšem „lupen“ na zápas sám o sobě pokaždé nezajistí.
Členství i lístky se pořizují přímo na klubových webech. Víc už vám prozradí detailní průvodce světem vstupenek, který jsme připravili společně s Vítězslavem Srpem. Ten do Anglie na fotbal jezdí už celou dekádu – a sobě i známým dovede sehnat lístky na téměř všechny top týmy Albionu. Někde je to ovšem pořádný oříšek.
Přechod na tříobráncové rozestavení představuje v české lize nejvýraznější taktickou inovaci posledních let. Proč je ideální složení takové obrany levák – pravák – pravák? Co musí umět stopeři na krajích a co ten ve středu? Rozebereme si to do detailu.
Reprezentace pod Ivanem Haškem zatím nemá výsledky, herní tvář a spoléhá jen na správný charakter hráčů. Přijde zlepšení, nebo už není na co čekat a bude lepší tuhle kapitolu uzavřít?
Česká reprezentace si částečně napravila reputaci, když po sobotním debaklu v Gruzii 1:4, v Edenu porazila Ukrajinu 3:2. Otazníky nad Ivanem Haškem visí dál, tomu se vyplatila sázka na obměnu sestavy. Jackpot trefil Pavel Šulc.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!