Ostravský Baník se po příchodu Václava Brabce na začátku roku 2016 zařadil mezi čtyři týmy s největšími finančními možnostmi v Česku. Ambiciózní majitel nemá problém poskytnout sportovnímu vedení finance na posily, mohutně se investuje do infrastruktury a mládeže. Přesto se Baník v žádné ze šesti sezon od svého návratu do nejvyšší soutěže nekvalifikoval do předkol evropských pohárů – a v poslední, výroční sté sezoně, dokonce musel potupně bojovat o zachování ligové příslušnosti ve skupině o udržení.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!