Trenére, proti Polsku to postavte takhle. Kde jsme našli reprezentační klenot?

23. březen 2023
Sdílejte:
Reprezentaci čeká první zápas roku 2023. Kdyby redakce Football Clubu seděla na její trenérské lavičce, takhle by v pátek proti Polsku vypadala základní sestava.
Nechá si Jaroslav Šilhavý poradit?Foto: Profimedia

Česko se v pátek od 20:45 utká v Edenu se sousedním Polskem. Pro osmifinalisty katarského mistrovství světa se bude jednat o první zápas pod novým trenérem Fernandem Santosem, který kromě jiného v roce 2016 vyhrál s Portugalskem Euro.

Proti němu bude stát Jaroslav Šilhavý, který český národní tým vede už od září 2018 a před startem kvalifikace na Euro 2024 překvapil omlazenou nominací, ve které je hned šest nováčků - Tomáš Čvančara, David Douděra, David Jurásek, Matěj Jurásek, Lukáš Sadílek a Martin Vitík.

Reprezentace je tak plná zajímavých mladých hráčů. V úvodním utkání roku 2023 s relativně silným soupeřem by ale ještě bylo vhodnější se spolehnout na už zavedené reprezentanty, u jednotlivých jmen v naší ideální sestavě si dál v textu vysvětlíme proč. Určitě platí, že zkušené jádro pomůže méně zkušeným fotbalistům s adaptací v prvním týmu Česka a založí tím vklad pro lepší budoucnost.

Nominace je postavena tak, že je prakticky každá pozice zdvojená. Bohužel z ní vypadl zraněný Patrik Schick. Složitější je obecně obsazení pravé strany hřiště, kde náš výběr může leckterého čtenáře překvapit.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.