Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Proč nezkusit Zidana? Anglie se ukvapila, Southgate mohl počkat

22. prosinec 2022
Sdílejte:
Gareth Southgate zůstává trenérem národního týmu, oznámila anglická fotbalová asociace. Stalo se tak jen týden poté, co Albion skončil na mistrovství světa ve čtvrtfinále. Pochybnosti o svém setrvání měl navíc spíš sám trenér než svazové vedení. Lepší důkaz toho, jak paradoxní je svět reprezentačního koučování, nenajdeme.
Gareth Southgate uklidňuje Harryho Kanea po čtvrtfinálové prohře s Francií.Foto: Profimedia

Jedna věc úvodem – Southgate není žádný nýmand a tento komentář si neklade za cíl ho z něj dělat. Jeho víc než šestiletou éru u trenérského kormidla Anglie lze s klidem označit slovem úspěšná. Tři velké turnaje, semifinále, finále, vyřazení ve čtvrtfinále od obhájců titulu. Čísla hovoří jasně, Southgate je nejúspěšnějším anglickým koučem za padesát let a za jeho úřadování se Albion dostal k trofeji blíž než skoro kdykoliv předtím.

V tom je ale zakopaný pes. Dostal, ale nezískal. Jakkoliv tomu bylo třeba při penaltách s Itálií blízko, Angličané se mistry světa ani Evropy nestali. A tehdy přichází na řadu kritika koučova trenérského počínání. Jak se říká, účel světí prostředky. Pokud se ale k vytyčenému cíli nedojde, rázem se méně atraktivní styl nebo kontroverzní rozhodnutí hodnotí daleko přísněji, než kdyby hráčům na krku cinkaly zlaté medaile.

Související články

Zažijte fotbal jinak. Další event Football Clubu je tady!

Football Club pořádá další společenskou akci, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Co má s fotbalem společného architektura, muzika, investice nebo pohádky? Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht vás přesvědčí, že mnohem víc, než byste si možná mysleli. Bude se také promítat film o fotbalové kultuře v různých koutech světa a nebude chybět ani raut.

Zábava

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.