Plzeň si v osmifinále druhého nejprestižnějšího evropského poháru zahraje s aktuálně pátým týmem italské ligy, tedy s Laziem Řím, které skončilo druhé v tabulce základní fáze Evropské ligy. Rozhodl o tom páteční los v sídle UEFA.
Do Plzně Lazio dorazí ve čtvrtek 6. března, odveta se na Olympijském stadionu hraje o týden později (13. března).
Po pátečním losu Viktoria také zná celou cestu až do případného finále Evropské ligy, které se hraje ve středu 21. května v Bilbau. Pokud by Plzeň postoupila, čekal by na ní ve čtvrtfinále vítězný z dvojice Bodö/Glimt a Olympiakos.
Z pohledu koeficientové bitvy Česka s Tureckem o deváté místo je pak extrémně zajímavý i osmifinálový duel mezi Fenerbahce a Rangers. Česko stále drží těsný náskok před Turky a právě následující výsledky Plzně a Fenerbahce rozhodnou.
V osmifinále Ligy mistrů dojde na madridské derby nebo na bundesligový šlágr mezi Leverkusenem a Bayernem. Mnichovští mají speciální motivaci v aktuální Lize mistrů, když se finále tohoto ročníku hraje v sobotu 31. května na jejich stadionu. Teď v osmifinále na sebe dál narazí třeba Liverpool s PSG.
V Konferenční lize čeká největšího favorita soutěže londýnskou Chelsea dánský FC Koďaň, který v létě až na penalty v předkole třetího evropského poháru vyřadil Baník.
Osmifinálové zápasy jsou na programu v první půlce března.
Platí to stejné, co v play off o osmifinále, tedy že odveta se hraje na hřišti lépe postaveného týmu na konci ligové fáze.
Týmy, které postoupily ve všech třech evropských pohárech z play off, dopředu věděly, že narazí na jeden z dvojice týmů podle pořadí v ligové tabulce.
UEFA už dopředu rozkreslila pavouka pro celé play off. Los pak určil konkrétně následující osmifinálové dvojice.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.