Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Jak se dělá přestup? Ukážeme vám to na Dúbravkově příchodu do United

27. září 2022
Sdílejte:
Když se vše podaří dotáhnout do konce, je to jako když stavíš puzzle a konečně tam dáš poslední díl, říká David Zíka, který přestup z Newcastlu do Manchesteru United řešil přímo na Old Trafford. Provedeme vás velkým fotbalovým byznysem krok za krokem.
Je hotovo. Martin Dúbravka se svými agenty Filipem a Davidem Zíkovými.Foto: Global Sports

Fanoušci milují přestupové období. Řeší spekulace, sami hledají pro svůj tým posily. Přestupového insidera Fabrizia Romana sledují na sociálních sítích miliony lidí. Jak se přestupy v praxi dělají, známe většinou jen zjednodušeně z fotbalových manažerů či klubových dokumentů. My vám na příkladu příchodu Martina Dúbravky do Manchesteru United podrobně ukážeme, jak taková akce probíhá - od prvního kontaktu až po pózování s dresem. Přestup realizovala česká agentura Global Sports, jejíž zástupci nám řekli podrobnosti.

Dúbravka je slovenský brankář, který až do svých 27 let chytal v rodné Žilině a dánském Esbjergu (nyní třetiligovém). Čeští fanoušci ho objevili až při působení v Liberci, odkud po vydařené sezoně 2016/17 zamířil do Sparty. V ní se mu start úplně nepovedl a po třech soutěžních zápasech byl posazen na lavičku, kde strávil následující měsíc. Do sparťanské branky se vrátil až po zářijové reprezentační přestávce, v níž zazářil na britských ostrovech ve střetnutích s Anglií a Skotskem. Obě utkání Slovensko prohrálo, ale díky němu jen o jednu branku.

„Tento dvojzápas změnil jeho kariéru,“ říká Pavel Zíka, jenž stál v roce 1998 u založení agentury Sport Invest a od roku 2015 je majitelem Global Sports. „Martin tenkrát podal skvělé výkony před zraky skautů Newcastlu. Vše v televizi viděl i tehdejší trenér Rafa Benítez. Transfer do Anglie jsme pak řešili poslední přestupní den v lednu 2018. Byla to fuška, protože to bylo navázané na příchod Florina Nity do Sparty a i tohle jsme řešili my. Jednalo se o minuty, ale nakonec se vše stihlo,” dodává.

Související články

Video: Tohle nejde nedat. Nebo? Po tomhle kiksu útočníka utěšoval soupeř

Když vás po neproměněné tutovce utěšuje soupeřův brankář, víte, že jste to hodně zazdili. Nedávno to zažil mladý švédský útočník Gustav Lindgren.

Zábava

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.