Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Přejel Messiho i Lukaka. Teď Hovorka předčasně končí

31. březen 2023
Sdílejte:
David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr a vítěz domácího poháru se Slavií, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. Připomeňte si, jak v roce 2019 řádil v Lize mistrů a podívejte se i na jeho rozlučku s kabinou.
David Hovorka versus Romelu Lukaku.Foto: Profimedia

„Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po pětadvaceti letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře,“ uvedl David Hovorka pro klubový web.

„Na vrcholu sil jsem věděl, že uhlídám kohokoliv. Pak jsem ale musel na operaci s kolenem potřetí, počtvrté… Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné,“ dodává.

Krom tří trofejí, které v červenobílém dresu zvedl nad hlavu, si Hovorka získal fanoušky Slavie svými výkony v Lize mistrů na podzim roku 2019. Na jeho souboje s Romelem Lukakem či Lionelem Messim se vzpomíná dodnes.

„Liga mistrů, San Siro, souboj proti Interu. To je vrchol kariéry. Při znělce před zápasem jsem se otřásl a řekl si, že to je ono, ten moment, po kterém jsem vždycky prahnul. Znělku jsem si pouštěl už jako malý, je to taková pocta. Bylo to pro mě to nejvíc,“ vzpomíná na remízu 1:1 ze 17. září 2019.

Majitel dvou reprezentačních startů je odchovancem Sparty a v začátcích ve Slavii, kam přišel v létě roku 2019 z Jablonce, na to fanoušci mysleli. „Museli jsme si najít vztah, začátek nebyl úplně jednoduchý, nebudu lhát. Ale mluvilo za mě hřiště a pak vazby, co jsme si udělali v kabině, z toho náš vztah vyplynul. Fanoušci byli mým hlavním motorem, energií. Psali mi, podporovali mě nejen na hřišti. Určitě bych jim chtěl poděkovat za podporu. Kabina a fanoušci mi budou nejvíc chybět,“ říká Hovorka.

Hovorka do Slavie přišel jako náhrada za předchozí stoperskou dvojici Simon Deli a Michael Ngadeu. Obecně se tehdy předpokládala, že Slavia bude mít s obranou po odchodu dvou elitních obránců velké problémy. A zvlášť to mělo platit právě v Lize mistrů. Sešívaní ale v šesti zápasech s Barcelonou, Dortmundem a Interem Milán dostali 10 gólů, takže k žádnému propadáku nedošlo. Na stoperu se tehdy protočili ještě Ondřej Kúdela, Michal Frydrych a Ladislav Takács.

Hovorka odehrál ve skupině Ligy mistrů první tři zápasy, do odvet už kvůli zranění nezasáhl. Vlastně to dobře vystihuje jeho kariéru.  


Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s