Video: Přejel Messiho i Lukaka. Teď Hovorka předčasně končí

31. březen 2023
Sdílejte:
David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr a vítěz domácího poháru se Slavií, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. Připomeňte si, jak v roce 2019 řádil v Lize mistrů a podívejte se i na jeho rozlučku s kabinou.
David Hovorka versus Romelu Lukaku.Foto: Profimedia

„Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po pětadvaceti letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře,“ uvedl David Hovorka pro klubový web.

„Na vrcholu sil jsem věděl, že uhlídám kohokoliv. Pak jsem ale musel na operaci s kolenem potřetí, počtvrté… Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné,“ dodává.

Krom tří trofejí, které v červenobílém dresu zvedl nad hlavu, si Hovorka získal fanoušky Slavie svými výkony v Lize mistrů na podzim roku 2019. Na jeho souboje s Romelem Lukakem či Lionelem Messim se vzpomíná dodnes.

„Liga mistrů, San Siro, souboj proti Interu. To je vrchol kariéry. Při znělce před zápasem jsem se otřásl a řekl si, že to je ono, ten moment, po kterém jsem vždycky prahnul. Znělku jsem si pouštěl už jako malý, je to taková pocta. Bylo to pro mě to nejvíc,“ vzpomíná na remízu 1:1 ze 17. září 2019.

Majitel dvou reprezentačních startů je odchovancem Sparty a v začátcích ve Slavii, kam přišel v létě roku 2019 z Jablonce, na to fanoušci mysleli. „Museli jsme si najít vztah, začátek nebyl úplně jednoduchý, nebudu lhát. Ale mluvilo za mě hřiště a pak vazby, co jsme si udělali v kabině, z toho náš vztah vyplynul. Fanoušci byli mým hlavním motorem, energií. Psali mi, podporovali mě nejen na hřišti. Určitě bych jim chtěl poděkovat za podporu. Kabina a fanoušci mi budou nejvíc chybět,“ říká Hovorka.

Hovorka do Slavie přišel jako náhrada za předchozí stoperskou dvojici Simon Deli a Michael Ngadeu. Obecně se tehdy předpokládala, že Slavia bude mít s obranou po odchodu dvou elitních obránců velké problémy. A zvlášť to mělo platit právě v Lize mistrů. Sešívaní ale v šesti zápasech s Barcelonou, Dortmundem a Interem Milán dostali 10 gólů, takže k žádnému propadáku nedošlo. Na stoperu se tehdy protočili ještě Ondřej Kúdela, Michal Frydrych a Ladislav Takács.

Hovorka odehrál ve skupině Ligy mistrů první tři zápasy, do odvet už kvůli zranění nezasáhl. Vlastně to dobře vystihuje jeho kariéru.  


Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s