Video: Přejel Messiho i Lukaka. Teď Hovorka předčasně končí

31. březen 2023
Sdílejte:
David Hovorka, dvojnásobný ligový mistr a vítěz domácího poháru se Slavií, se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ve 29 letech ukončit kariéru. Připomeňte si, jak v roce 2019 řádil v Lize mistrů a podívejte se i na jeho rozlučku s kabinou.
David Hovorka versus Romelu Lukaku.Foto: Profimedia

„Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po pětadvaceti letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře,“ uvedl David Hovorka pro klubový web.

„Na vrcholu sil jsem věděl, že uhlídám kohokoliv. Pak jsem ale musel na operaci s kolenem potřetí, počtvrté… Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné,“ dodává.

Krom tří trofejí, které v červenobílém dresu zvedl nad hlavu, si Hovorka získal fanoušky Slavie svými výkony v Lize mistrů na podzim roku 2019. Na jeho souboje s Romelem Lukakem či Lionelem Messim se vzpomíná dodnes.

„Liga mistrů, San Siro, souboj proti Interu. To je vrchol kariéry. Při znělce před zápasem jsem se otřásl a řekl si, že to je ono, ten moment, po kterém jsem vždycky prahnul. Znělku jsem si pouštěl už jako malý, je to taková pocta. Bylo to pro mě to nejvíc,“ vzpomíná na remízu 1:1 ze 17. září 2019.

Majitel dvou reprezentačních startů je odchovancem Sparty a v začátcích ve Slavii, kam přišel v létě roku 2019 z Jablonce, na to fanoušci mysleli. „Museli jsme si najít vztah, začátek nebyl úplně jednoduchý, nebudu lhát. Ale mluvilo za mě hřiště a pak vazby, co jsme si udělali v kabině, z toho náš vztah vyplynul. Fanoušci byli mým hlavním motorem, energií. Psali mi, podporovali mě nejen na hřišti. Určitě bych jim chtěl poděkovat za podporu. Kabina a fanoušci mi budou nejvíc chybět,“ říká Hovorka.

Hovorka do Slavie přišel jako náhrada za předchozí stoperskou dvojici Simon Deli a Michael Ngadeu. Obecně se tehdy předpokládala, že Slavia bude mít s obranou po odchodu dvou elitních obránců velké problémy. A zvlášť to mělo platit právě v Lize mistrů. Sešívaní ale v šesti zápasech s Barcelonou, Dortmundem a Interem Milán dostali 10 gólů, takže k žádnému propadáku nedošlo. Na stoperu se tehdy protočili ještě Ondřej Kúdela, Michal Frydrych a Ladislav Takács.

Hovorka odehrál ve skupině Ligy mistrů první tři zápasy, do odvet už kvůli zranění nezasáhl. Vlastně to dobře vystihuje jeho kariéru.  


Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s