Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Video: Naštvaný Látal odešel z rozhovoru. Nezvládl otázky na možný vyhazov

19. září 2023
Sdílejte:
Jablonec pod ním čeká už osm ligových kol na výhru. A trenér Radoslav Látal vypadá podrážděně…
Radoslav Látal udílí pokyny.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jablonec má po třetím místě ze sezony 2020/21 za sebou dva ročníky, kdy skončil ve skupině o záchranu. Před aktuální sezonou výrazně posílil (ve fotbalovém zákulisí se mluví o tom, že to majitel Miroslav Pelta udělal výrazně na dluh, jak o tom píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý). Ze Sparty přišli Václav Drchal (přestup s možností zpětného odkupu) a Matěj Polidar s Filipem Součkem (oba na hostování), ze Zlína Vachtang Čanturišvili nebo ze Skalice kolumbijský obránce Haiderson Hurtado.

Na lavičku si pak jablonečtí po nepovedeném experimentu s Davidem Horejšem, který na Střelnici neuspěl se svým progresivním přístupem, opět pořídili zkušenějšího a konzervativnějšího kouče, tentokrát v osobě Radoslava Látala.

„Bude to hodně o poctivé práci. Samozřejmě, u nás trenérů to záleží na výsledcích a všechno se od toho odvíjí. Chtěl bych Jablonec vytáhnout výš tam, kam patří. Vzpomínám na časy, kdy se tady hrála Evropská liga, to jsem byl v Trnavě a taky jsme se dostali do skupiny,“ říkal nový trenér Jablonce na konci června. Teď jsme o dva a půl měsíce dál a výsledky zatím nepřicházejí. Jablonec je po osmi ligových kolech čtrnáctý s bilancí pěti remíz a třech porážek.

A protože nejsou výsledky, množí se dotazy, zda se pod Látalem v Jablonci neotřásá židle. Však sám ještě nedávno říkal, že u trenérů vše závisí na výsledcích. Jenomže trenér, který už vedl třeba Baník, několik týmů v Polsku, běloruský Brest nebo Olomouc a jako hráč má stříbro z Eura 1996 nebo vítězství v Poháru UEFA se Schalke z roku 1997 a měl by tedy umět unést tlak, který k jeho práci patří, tyhle dotazy nezvládá. Minimálně tedy v podání Davida Nyče z O2 TV, který se na to Látala ptal po nedělní remíze s Libercem 1:1. Za nás skvělá práce reportéra a špatná od trenéra. Ale posuďte sami…

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu