Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Naštvaný Látal odešel z rozhovoru. Nezvládl otázky na možný vyhazov

19. září 2023
Sdílejte:
Jablonec pod ním čeká už osm ligových kol na výhru. A trenér Radoslav Látal vypadá podrážděně…
Radoslav Látal udílí pokyny.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jablonec má po třetím místě ze sezony 2020/21 za sebou dva ročníky, kdy skončil ve skupině o záchranu. Před aktuální sezonou výrazně posílil (ve fotbalovém zákulisí se mluví o tom, že to majitel Miroslav Pelta udělal výrazně na dluh, jak o tom píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý). Ze Sparty přišli Václav Drchal (přestup s možností zpětného odkupu) a Matěj Polidar s Filipem Součkem (oba na hostování), ze Zlína Vachtang Čanturišvili nebo ze Skalice kolumbijský obránce Haiderson Hurtado.

Na lavičku si pak jablonečtí po nepovedeném experimentu s Davidem Horejšem, který na Střelnici neuspěl se svým progresivním přístupem, opět pořídili zkušenějšího a konzervativnějšího kouče, tentokrát v osobě Radoslava Látala.

„Bude to hodně o poctivé práci. Samozřejmě, u nás trenérů to záleží na výsledcích a všechno se od toho odvíjí. Chtěl bych Jablonec vytáhnout výš tam, kam patří. Vzpomínám na časy, kdy se tady hrála Evropská liga, to jsem byl v Trnavě a taky jsme se dostali do skupiny,“ říkal nový trenér Jablonce na konci června. Teď jsme o dva a půl měsíce dál a výsledky zatím nepřicházejí. Jablonec je po osmi ligových kolech čtrnáctý s bilancí pěti remíz a třech porážek.

A protože nejsou výsledky, množí se dotazy, zda se pod Látalem v Jablonci neotřásá židle. Však sám ještě nedávno říkal, že u trenérů vše závisí na výsledcích. Jenomže trenér, který už vedl třeba Baník, několik týmů v Polsku, běloruský Brest nebo Olomouc a jako hráč má stříbro z Eura 1996 nebo vítězství v Poháru UEFA se Schalke z roku 1997 a měl by tedy umět unést tlak, který k jeho práci patří, tyhle dotazy nezvládá. Minimálně tedy v podání Davida Nyče z O2 TV, který se na to Látala ptal po nedělní remíze s Libercem 1:1. Za nás skvělá práce reportéra a špatná od trenéra. Ale posuďte sami…

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu