Když v Bundeslize hrála Hertha a chtěli jste prostě jen vidět nejvyšší německou soutěž, bylo to vlastně jednoduché. Nemuseli jste se o nic extra starat. Na blind jste přijeli do Berlína a před zápasem jste si na pokladně Olympiastadionu koupili lístek, v ceně nižších desítek eur. Protože volná byla pořád zhruba třetina kapacity. Tedy s výjimkami, kdy se soupeř jmenoval Bayern, Dortmund, Schalke nebo Union – to bývalo vyprodáno pár týdnů nebo aspoň dnů předem. Ale i tak měl český fanoušek šanci, pokud si pohlídal start volného předprodeje; byl jsem takhle dvakrát na Dortmundu a jednou na Unionu.
Jestli vás nebaví se starat o praktické záležitosti, můžete se na Bundesligu vypravit s některou cestovkou, která s kluby spolupracuje. K dispozici jsou různé balíčky: buď pouze vstupenka, nebo rovnou celý zájezd včetně dopravy, ubytování a pojištění. Má to jeden pochopitelný háček. Cena je vyšší, než když si všechno vyřídíte sami. Někdy dost výrazně.
Pojďme si tedy říct, jak na to jít po vlastní ose.
Jste opravdoví fotbaloví znalci? Dokážete si v paměti spojit fotbalový klub s fotografií ikonického stadionu? Vyzkoušíme vás v deseti otázkách, které vás zavedou do evropských i jihoamerických zemí.
Sto let ligy na jednom místě. Kniha, rekordy, příběhy i databáze všech zápasů. Fanoušci ligového fotbalu si přijdou na své.
Bude to návrat krále, nebo Spartu čeká další propadák? A jsou vůbec očekávání některých fanoušků od vlivu Dánského trenéra realistická? Hlasujte v naší anketě, jak se Spartě pod Priskeho taktovkou povede.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!