Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Tvrdík narazil na Kaniu. Budoucí majitel Liberce bránil Kozla

Aktualizováno
05. leden 2024
Sdílejte:
Jaroslav Tvrdík se veřejně podivil nad zprávami ohledně dvou hráčů, které teď Slavia zkouší zobchodovat. Ondřej Kania se postavil za trenéra Slovanu. Tvrdík pálil i do Mikloška.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík se v posledních hodinách na sociální síti X vyjádřil k veřejným výstupům zástupců Baníku a Slovanu Liberec. Šéf sportovního úseku ostravského klubu Luděk Mikloško komentoval pozici Brazilce Ewertona, trenér Liberce Luboš Kozel zase tu Lukáše Červa.

„Představitelé ostravského a libereckého klubu nám v poslední době veřejně posílají svoje pohledy na vzájemnou spolupráci. Děkuji. Možná by ale bylo vhodnější, kdyby nám to říkali za jednacím stolem. Můžeme vést různé diskuse, ale když hráče, do kterých jsme investovali miliony, pošleme hostovat za nula nebo minimum, tak naše práva nezanikají. Naopak. Děkujeme za tuto cennou zkušenost. Promítneme ji zásadním způsobem do smluvních vztahů všech dalších přestupů!“ uvedl Tvrdík.

Ohledně Červa se dřív mluvilo o zájmu Sparty, teď se spekuluje o jeho možném přesunu do Plzně, což by měla být součást chystaného příchodu brankáře Jindřicha Staňka z Viktorie do Slavie (web inFotbal.cz mezitím píše, že už se oba kluby dohodly a za Staňka Slavie do Plzně pošle kromě Červa i Matěje Valentu, který na podzim hostoval ve Slovácku, a k tomu ještě 26 milionů korun). Červ je slávistický odchovanec, který ale ještě na podzim patřil Liberci a sešívaní na něj drželi klauzuli o zpětném odkupu.

„Byl bych rád, kdyby Lukáš pokračoval. Má ještě plno nedostatků, ale je to lídr. Mluví a velí na hřišti, stmeluje. Takovou charakteristiku nemá každý hráč. Ta situace je zamotaná a je možné, že tu nebude. V takovém případě bychom hledali náhradu. Ale myslím, že by pro něj bylo lepší, kdyby zůstal. Už má nějakou pozici, hraje každý zápas. Při kroku nahoru hrozí, že se už na to hřiště nemusí tolikrát dostat,“ řekl Kozel v rozhovoru s novináři, který zveřejnil liberecký klub. A právě na tato slova Tvrdík reagoval.

Na platformě X je teď aktivní i Ondřej Kania, který se chystá na převzetí Slovanu. Tvrdíkovi odpověděl. „Představitelem Liberce ještě de facto a de iure nejsem, takže tuhle poznámku berte pouze jako komentář (zaujatého) fanouška. Trenér Kozel vyslovil naprosto legitimní pohled na to, co z jeho pohledu člověka, který s konkrétním hráčem dlouhodobě pracuje, je pro hráče nejlepší,“ uvedl Kania a pokračoval: „Doufám, že nevstupuji do prostředí, kde by se měl trenér bát svobodně vyslovit svůj vlastní názor a to ještě k tomu formou, která je z mého pohledu zcela legitimní.“

Tvrdík reagoval: „Úplně v pohodě, souhlasím a nemám žádné výhrady. A je zcela legitimní vyslovit svobodně i názor druhé strany. Klubu, který hráče vychoval, který do hráče investoval a který ho do Liberce prodal za nula se smluvními povinnostmi, se kterými nyní Váš klub souhlasil. Nic nebrání tomu, jestliže chcete, aby v Liberci zůstal, abyste zaplatili cenu, za kterou ho chtěla Sparta a nyní Plzeň. Logické, ne?“

„Bohužel ještě nejsem formálně v pozici, kdy tohle můžu u tohoto konkrétního hráče vyjednávat a rozhodnout. Líbí se mi ale Váš originální přístup, tzn. vyjednávat konkrétní obchodní případ veřejně na X. Pojďme to tak klidně příště udělat. Jsem pro každou špatnost,“ přidal ještě další reakci Kania.

Případ Baníku je podobný. Ostravský klub začíná zimní přípravu bez Ewertona, kterého si Slavia stáhla z hostování zpět a například podle webu inFotbal je cílem sešívaných prodat Ewertona do zahraničí. Sám Brazilec ale chce pokračovat v Baníku a podle slov Luďka Mikloška udělá vše pro to, aby v týmu zůstal. „Osobně mi říkal, že by tady minimálně rok chtěl zůstat. Že zpátky do Slavie ani nechce a udělá všechno pro to, aby u nás zůstal. Ale je to fotbal. My se každopádně budeme snažit ho udržet,“ řekl pro Sport.cz šéf sportovního úseku Baníku Ostrava Luděk Mikloško.

„Skvělá zpráva, věřím, že se Baník a hráč brzo domluví na přestupu,“ komentoval tuhle zprávu na sociální síti X Tvrdík.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s